Dan9K: Jo aha...no tak to pak musí řádně ocenit ti, co si pořád hrdě ve svých strojích drží ty nejlepší Windowsy(respektive druhý nejlepší po 98kách) :D
Caelos,
mrkni do inštalačného adresára hry. Je tam *.rar súbor, v ktorom sú spakované štyri dynamické knižnice pre Visual Basic 6.0; skús ich rozbaliť priamo v adresári hry, alebo ich okopíruj do C:WindowsSystem32.
Malarkey: ne, že to nefunguje na XP, ono to funguje jenom v XP :-) zkoušel jsem kompatibilitu úplně na všechno možný a nic nešlo.
zkuste změnit kompatibilitu při spuštění hry, mně to normálně jde :) je zvláštní aby to na XP nefungovalo. je fakt, že já na tuhle hru taky jen tak nezapomněl,ale jenom škoda, že to bylo pár scén, vždyť ono se tam víceméně udělalo pár věcí a to byl konec :D tenkrát autoři plánovali pokračování,ale už se k tomu nikdy více neodhodlali
Já to teď v sedmičkách taky nespustil, nastavení kompatibility nepomáhá. Tehdá jsem s tím neměl problém. Asi bych se na to teď holt vyprdnul no....Dos Box je nesmysl. Hra je dělaná pro WIn XP, který v tý době mělo 95% lidí.
Runtime error "445". Nespustil jsem to. Mám XP serv. pack 3. Co DOSbox? Půjde to v něm? Nechce se mi ho kvůli tomu instalovat.
hellhouse: to ani třeba, doba hraní se pohybuje od půl hodiny do hodiny :-)
Dan9K: Tak se nepletu s tím dabingem, pamatuji si střípek ze hry kdy jsem byl v koncích a postava stále opakovala stejnou hlášku, což docela dost iritovalo. Ale já se hře nějak víc nevěnoval, bezmála pár hodin.
No jelikož jsem tuhle hru ještě jako patnáctileté škvrně recenzoval na freehry.cz, tak si vzpomínám :-)
To už je let, co jsem tohle hrál... jsem na ni úplně zapomněl:) Natož jaký byl přízvuk dabérů, ale na vzhled si trochu vzpomínám.
a dejte vědět, jestli jste to spustili, hra není moc kompatibilní s různými systémy (nejlépe, když máte XP)
Bodkin: pokud mi paměť nevázne, tak myslím, že tam byl...a neříkám, že vada, ale že někomu to může vadit/rozptylovat :-) Svým způsobem to pak vyznívá amatérsky, protože v profesionálních projektech se tohle nevyskytuje a když už, tak je jasné, že je to záměr a ne jen fakt, že autorům takhle huba zkrátka narostla.

odkaz ke stažení: http://freehry.doupe.zive.cz/recenze/world-war-1990/download
tý jo, tak na tohle si vzpomínám, před léty mě zaujala tématika (světová válka) a hlavně opravdu originální grafika. (Nevím jestli se nepletu ale nebyla i dabovaná?)