Nechce se mi psát kompletní recenzi a tak se vybleju tady v diskuzi - WoS 3 je podle mě nejlepší díl série. Bezesporu předčí i poslední díl z New Yorku. Nejen že čtyřka obsahuje zbytečně moc hovadin okolo krom klasického ježdění soupravou "s díry do díry" - tím myslím zbytečné šmajdání s panákem a zbytečně moc kecání. Ale hlavně to NY metro respektive nadzemka je značná nuda (většina linky je nad povrchem země což je škoda protože v New Yorku je metro tzv. těžkého typu tzn. hluboko ražené - proti berlínskému U-bahnu nebo londskýnské "trubce" což je lehké, podpovrchové metro). Většinu času se posouváte po nudné lince někde v šedých čtvrtích New yorku kde všechno vypadá stejně. Nevím proč se znovu vrátily do new yorku po prvním dílu který taky nebyl vůbec slavný a hlavně to new yorkské metro je prostě nudné, nepěkné a šedivé... Londýnské metro je proti tomu zajímavé, Circle Line je hodně rozmanitá, každá stanice má svůj specifický feeling a design celé linky výborně odpovídá skutečnosti. Snad už by ale konečně mohly otevřít v nějakém patchi stanici "Blackfriars" která už je čtyři roky opravená :D
Samozřejmě by se toho tam asi našlo víc. Těžko třeba mohu posoudit, do jaké míry je to řízení soupravy srovnatelné s realitou, pač jsem nikdy nic takovýho neřídil. Úplně reálné to asi nebude, ale jako fanda jsem z toho měl dobrý pocit. Jinak hra jako taková je hratelná bez problému - vyloženě vážné bugy, kvůli kterým by to nešlo hrát, tam nejsou.

Akorát doporučuji používat ke hraní verzi 1.30, která sice není bez bugů, ale zdá se mi nejlíp vyladěná. Ty další dvě verze hře podle mě spíš uškodily. Nevím, jaký chytrák přišel s nápadem změnit font v celé hře, ale výsledek je příšerný. Stejně tak ta přidaná čeština, kde chybí některá písmena nebo se něco někam nevejde...
@Crash (17.03.2014 10:01): Ono je toho vcelku dost. Tak třeba spousta různých kosmetických chyb v grafice, kdy někde něco problikává v texturách a podobně. Stejně tak se najde pár míst, kde něco hodně blízko kolejí zasahuje do tratě a do projíždějícího vlaku. Taky na konečné, když přijede vlak řízený počítačem, tak hra ho neumí poslat zpátky do provozu, tudíž po chvíli zmízí a na jeho místo přijede vlak další, který zase pak zmizí. To ale není ani tak bug jako spíše poněkud krkolomné řešení, co s vlakem na konci tratě :D Dále tu máme poněkud nedodělaný fyzikální model, kdy po srážce dvou souprav vlaky projedou skrze sebe. Ale to je taky věc, na kterou se moc jako na bug nedá pohlížet, protože k takové situaci by nemělo vůbec dojít, nemluvě o tom, že když projedeš na červenou, ihned se souprava automaticky zabrzdí a hra se ukončí. Z kopečka souprava zase nezrychluje, do kopečka nezpomaluje - naštěstí na trati je klesání asi jen na dvou místech. No a pak jsou tu občas nějaké nesrovnalosti v jízdním řádě. Taky spousta semaforů a značek na trati je čato umístěna dost nepřehledně, což ale nutně nemusí být bug, protože co jsem tak koukal na videa ze skutečné jízdy, tak oni to tam mají taky docela nepřehledný. No a je tu i určitá nepřesnost v trati oproti realitě, což někomu vadit může, ale mě to bylo vcelku fuk, protože v realu jsem tam nikdy nejel. Všechno jsou to věci, které sice na první pohled moc dobře nevypadají, nicméně hratelnost zase tak moc nekazí. Je potřeba mít pořád na paměti, že je to více méně nízkorozpočtová hra pro velmi malé publikum. A i přes ty drobné nedostatky musím ocenit, že je hra taková jaká je :-)