Pro mě jedna z nejočekávanějších her tohoto roku. Dohrál jsem ji prakticky na jeden zátah a to i s původním World in Conflict, protože se tento datadisk nedá hrát samostatně ale jen společně. Nové mise jsou vloženy mezi ty původní avšak nekazí celkový dojem a všechno do sebe zapadá. Opět tam jsou skvělé postavy a druhý příběh, který umožnuje se na konflikt podívat z druhé strany.

V celé hře se zvedla obtížnost a v některých misích se taky zvedl počet jednotek. Na stejnou obtížnost (hard), co jsem kdysi hrál základní hru prakticky s jedním prstem v nose, jsem se teď už musel hodně snažit.

Délka určitě není nejsilnější stránkou tohoto přídavku. Když si vezmu, že každá mise trvá maximálně třicet minut, tak to jsme na třech hodninách, což není mnoho. Celá kampaň mi zabrala přibližne deset hodin, ale to jsem ji nehrál poprvé, takže ten kdo hru ještě nehrál vůbec se může dostat klidně i na dvacet hodin.

Pro: skvělé postavy, příběh, který do sebe zapadá, první a poslední mise

Proti: hodně krátké, žádné nové jednotky

Tak musím říct, že mě tenhle datadisk celkem zklamal. Po naprosto luxusní hře jsem se těšil na další vytříbenou kampaň, ale ve výsledku jsem dostal nemastné neslané cosi, kvůli čemu jsem musel hrát celou původní hru znova (nesnáším hrát něco dvakrát, když se mi nechce). Nové mise jsou totiž vecpány mezi ty původní a jinak, než rozehrát od začátku původní hru, se k nim dostat nelze. Novinek je, co by se za nehet vešlo a víceméně hrajete to samé, co dříve, jen s pár novými misemi navíc. I tak jsem se ale bavil.

Pro: Stále stejně skvělá hratelnost.

Proti: Nutnost hrát kvůli těm pár misím celou původní hru.

Po roce a půl od vydání původní hry se dočkal i tento přídavek s podtitulem Soviet Assault, ačkoliv nebylo vůbec jasné, zda světlo světa vůbec spatří. Po mnoha odkladech, zaniknutí hlavního vydavatele (Sierra) a odkoupení Ubisoftem jsme se naštěstí nakonec dočkali.
Spíš než o datadisk v pravém slova smyslu se zde jedná o DLC. Obsahuje 6 nových singleplayerových misí a 2 mapy do multiplayeru. Nic víc, nic míň. Je to sice málo, ale na druhou stranu je těch 6 misí hodně zábavných a troufám si říci, že mě bavily stejně, ne-li více, než původní kampaň. Každopádně mohlo jich být víc, stejně jako herní doba (já to projel na normální obtížnost za cca 4 – 5 hodin) by mohla být delší.

A další věcí, co se autorům povedlo, je implementace nových misí do stávající US kampaně. To znamená, že kampaň se zvětšila z původních 14 misí na rovných 20 a v průběhu hraní budete střídat role. Tyto nové mise jsou vloženy systémem zhruba 2 - 3 americké mise a po nich jedna sovětská, která na ty předchozí události navazuje. Proto tady musím zdůraznit hráčům, kteří nehráli původní WiC a chystají se na něj, ať si k němu pořídí i Soviet Assault a zahrají si to dohromady. Toto se autorům vážně povedlo.

Ale vraťme se k příběhu, což je prakticky jediná změna oproti původnímu WiC.
V červnu 1989 (několik měsíců před událostmi ze Seattlu) je Sovětský svaz ve velké krizi a žádá pomoc od západu. Tato pomoc je odmítnuta, a proto nezbývá nic jiného než drtivá a rychlá invaze.

Nejprve do Berlína, kde „osvobodíte“ západní část od imperialistických okupantů, potom do Spojených států a nakonec …. přijde zvrat.

Teď by nejspíš mělo přijít zhodnocení grafické stránky hry a gameplaye. Ale toto je naprosto zbytečné, neboť oba dva aspekty jsou identické s původní hrou. Takže všechny klady, které jsem zmínil u původního WiC platí i zde, avšak bych chtěl zde ještě zmínit 1 další, kterým je samotná náplň misí, které jsou originální a zábavné. Prakticky ani v jednom místě jsem se nenudil, akce střídala akci a ani jedna mise mě vyloženě neštvala, jako tomu bylo u dvou misí v původní hře.

Tak samo zde platí i zápory původní hry, jako délka, multiplayer a vlastně dva nové, žádné inovace a taky žádné nové jednotky.

Tímto jsem vlastně vše podstatné shrnul a stačí už jen vyslovit závěrečné hodnocení. Přídavek je to dle mého názoru velmi povedený, ačkoliv bez inovací a poměrně krátký. Ale i tak jsem se během těch 6 misí náramně bavil a hodnotím sovětský útok 80%.

Pro: + viz WiC + hodně povedené a zábavné mise

Proti: - žádné inovace - žádné nové jednotky - délka - multiplayer

Je docela obtížné psát o něčem, co je ve své podstatě stále dokonalé jako původní hra, ovšem po takové době nepřinášejíc prakticky žádné změny. Snad jen mise samotné jsou tahákem, jelikož oproti původní hře nabízejí boje na rozlehlých pláních, polích a místech jim přilehlých. To se mi osobně zamlouvalo, jelikož je původní hra z velké části situována do měst a podobných lokací. Takže se koná alespoň menší změna! Zamrzí, že vývojáři nutí hrát i původní mise - to mohli vymakat drobátko lépe. Jinak se nejedná o zklamání, ještě že je to součástní kompletní edice, jenž nabízí i původní hru.

Pro: všechny klady z původní hry, nové mise a jejich zasazení,

Proti: žádné novinky,

Datadisk prináša opäť veľmi zaujímavú príbehovú kampaň, ktorá hlavne v aktuálnej verzií hry je super previazaná s tou pôvodnou, a spolu vytvárajú pohľad na obe strany tohto konfliktu, a ten pohľad je veľmi zaujímavý.

Kampaň za ZSSR prináša nielen iný pohľad na príbeh, ale aj samotné misie sú v celku jedinečné a občas prinášajú unikátnu hrateľnosť. Neviem aké iné konkrétne novinky datadisk priniesol, keďže mám hru kúpenú ako balíček na Steame a teda aj nainštalovanú už, ako som spomínal, prepojenú, ale vidím to tak, že datadisk minimálne čo sa singleplayeru týka ku hre jednoducho patrí.

Pro: singleplayer, zaujimave misie

Proti: ziadne vyrazne zmeny

2017-10-30
Todle je prej strategie, ale koridorová. Tak já do toho jdu, než stáhnu RS Lockdown.
Tak todle je brutální začátek. Sicce jsem dal na začátku angličtinu, ale vztahovalo se to jen na instalaci. Asi. Menu mám celý v ruštině a pochopitelně i celou hru. Ale já do toho jdu. Nikam už moc nechvátám, většinu mám splněno a ruštinu si potřebuju procvičit. Možná se mi to i v budoucnu hodí. Určitě. Nevím, na co čekám. Azbuku umím, docela mi utkvěla v hlavě, takže to je velký plus, že přečtu slova, ale nemám žádnou slovní zásobu. Naštěstí tomu slovanskýmu jazyku rozumím.
Tvl, to je psycho. Jsem v nastavení a pohybuju se rychlostí šneka. Kdo řikal, že je ta hra jednoduchá?
2017-11-06
Je zvláštní, že vy dementi jste se zapomněli zmínit, jak dementní je tutorial. Měl jsem to teda v tý dementní ruštině, přesto nedělalo problém pohnout kurzorem doleva, doprava, pak nahoru a zase zpátky. Orientační let nad krainou jsem dal taky na první pokus. Tvl. Nehledě na to, že to ovládání kamery je zbytečně složitý (nedá se pohybouvat pouze s myší, je třeba využívat M3 pro rozhled).
To je blbost. Jako hezky se na tom simuluje utok přes Berlínskou zed (hraju prequel – soviet assault), ale jinak je to takovej náročnej spořič obrazovky. Jen klikáte na další cíle. Prohlížel jsem si spíš techniku, než že bych hrál. Pak mi to spadlo a mám splníno.

Proti: ovládání kamery

Tak já nvm, každou chvíli hrajete za jinou stranu, máte z toho v hlavě pěknej maglajz, ovládání kamery taky není ideální, ale hezky se na to kouká!