Welcome to the Game

15.06.2016

Welcome to the Game je hororová hra, ve které se hráč nachází ve svém bytě, na židli před pc. Prostřednictvím online briefingu je mu pak jedním z jeho virtuálních přátel zadán úkol, a to najít na osmi vybraných stránkách na tzv. Deep Webu URL kód ke "službě" s názvem Red Room. Na této adrese je pak živě vysíláno skutečné mučení a vraždění lidí. Pro přístup na Deep Web je připraven program ANN (Anonymous Node Network) a na vypátrání kódu má hráč omezenou dobu.

Stránky s částmi kódů jsou napadány hackerskými útoky, které musí hráč zastavit dokončením logických miniher, většinou s programátorskou tématikou. Útoky lez přerušit i restartováním modemu, což ale nechává hráče zranitelnějšího proti únoscům, kteří se snaží zjistit jeho fyzickou adresu sledováním virtuální stopy. Únosci pak znervózňují hráče například výhrůžnými telefonáty, nebo se rovnou vloupají do jeho domu kde se před nimi pak musí schovávat, dokud neodejdou.

Titul dále doplnilo DLC nesoucí název Hacker Mode a o dva roky později pokračování Welcome to the Game II.

Je mi ctí, že mohu k této hře přidat první komentář. Hra, ve které máte za úkol najít osm klíčů na Deep Webu na několika náhodných stránkách, abyste se dostali do Red Roomu. Během hry musíte odrážet útoky hackerů v různých minihrách. A proti vám stojí únosci a nájemný vrah, kteří se vám hru snaží znepříjemnit a dostal do situace, kde jste ve stresu. Takže se jim musíte bránit, schovávat se a tak podobně.

Divím se, že se mi hru povedlo dohrát. První tři klíče jsem našel většinou bez problémů, ale když už jsem se dostal nad čtyři klíče, tak už začínal být problém. Zkrátka musíte mít u této hry i štěstí, protože sám nevím, jak se mi hru povedlo dohrát. Každopádně jsem to zvládl a mohu se troufale pustit do dvojky, kde už bude nejspíš větší výzva.

Jestli mi zde něco vadilo, tak možná, že někdy těch hacků bylo až přehnaně moc. Odrazíš útok, najedeš na stránku a ani ne za třicet vteřin ti přijde další. To už ti přijde i místy otravné. Ale jinak poměrně zajímavý titul...

Ale musím se nechat ještě rezervy na dvojku, takže 75% je na místě. :)

Pro: Deep Web, Red Room, nepřátelé, atmosféra, minihry (Hacky)

Proti: Místy přehnaně moc hacků