Web of Power

Kardinal & König

01.04.2004

Web of Power je konverzí deskové karetní hry, jež se odehrává na pozadí středověké Evropy 12. století. Kontinent byl ovládán řadou královských a knížecích dynastií a velká část moci byla i v rukou církve. Hráč zde bojuje o rozšíření sféry svého vlivu a moci zakládáním klášterů ve strategických oblastech a vysíláním poselstev ke královským a knížecím stolcům v rámci celé Evropy.

V centru hry stojí 3D historická mapa Evropy, kde hráč rozšiřuje svůj vliv s použitím náhodných karet, které se vztahují vždy k určité geografické oblasti. Hráč má možnost sólo hry proti počítačovým oponentům nebo online až proti 4 skutečným hráčům přes internet. Vítězem je ten z nich, jehož vliv zasáhne největší oblast. Pravidla představí interaktivní tutoriál a pokračovat lze v několika obtížnostních úrovních.

Deskovka to je docela pěkná :) Mimochodem s autorem deskovky Michalem Schachtem mám za sebou už pár desítek partií na PBEM webech :) Fajn chlapík.