Warstone TD

23.05.2018

Mocný šaman se svou trolí cháskou chce svými zlověstnými plány ovládnout celý svět. Naštěstí se pochmurná budoucnost objeví ve vizích dobrého kouzelníka, který se rozhodne jednat a zabránit nejhoršímu. Hráč se ocitá jako vyvolený hrdina pod dohledem tohoto kouzelníka, začne budovat zázemí a shromažďovat spojence proti trolům.

Warstone TD se dá řadit mezi běžné tower defense strategie. Ve shora viděných úrovních stavíte obranu podél cest, kudy chodí nepřátelé, a občas přicmrndnete kouzlo, vše proto aby nikdo neprošel skrz. Místo v žánru běžných věží se bráníte nepohyblivými jednotkami (jako kopiník, kněžka či amazonka). Každá jednotka může získat řadu vylepšení a pasivních bonusů a záleží na hráči na co se bude specializovat ve stromu schopností. Kampaň obsahuje budovatelskou část, kde za získané suroviny stavíte vesnici a vylepšujete své jednotky a výbavu.

Warstone TD počítá s tím, že budete úrovně opakovat, takže nabízí několik obtížností, řadu dobrovolných úkolů a módů včetně multiplayeru. Ať už kooperativní mapy nebo PvP, kde musíte spolu se stavěním obrany zároveň i vysílat vlny vlastních jednotek na soupeře.

Dříve jsem byla velkým fanouškem Tower Defense her, ale vždy mi tam chyběl nějaký pořádný, smysluplný a zábavný příběh, Warstone TD tenhle požadavek splňuje naprosto dokonale <3. Nejen, že budujete své vlastní město, ale mise nejsou úplně stereotypní - některé jsou navíc opravdu specifické (např. musíte se ubránit jen s pomocí jednoho vojáka, jindy vám drsnej troll hází na vojáky kameny, čímž jim znemožňuje bojovat, v dalších misích nejen, že bráníte svoje území, ale také vysíláte vojáky zabrat území nepřítele).

Velice rozpracovaný je v této hře RPG systém. Nejde pouze o jednoduché grindování, ale opravdu si musíte rozmýšlet. co konkrétní level vyžaduje, a do čeho budete investovat, protože vše naráz mít nejde a nestačí používat "jednu sadu" na každý level, je to zkrátka nemožné.

Co mi však vadí je nutnost dokončení multiplayerových misí, aby vám hra odemkla výzvy v dalších úrovních. Kdo má zkušenosti například s GTA5 Online, kdy čekal v lobby třeba 15 minut, než se někdo připojí... Warstone TD je jiná liga. Šance, že najdete někoho v lobby je asi tak 1%. Hráči proto hledají někoho např. na fórech a ani to nezaručuje úspěch. Další věcí je, že zde neplatí staré dobré "vyhraju starší level 5x a tak si nahrabu zkušenosti" - opětovnými dokončeními úrovní nezískáte nic. Také z toho důvodu se člověk snadno zasekne u jedné mise a snaží se o její dohrání třeba dva měsíce :-D.

Neřekla bych, že je to úplně oddechová hra, rozhodně by si ji neměl nechat ujít žádný fanoušek TD her :-).

Pro: Příběh, grafika, RPG systém

Proti: Obtížnost některých levelů/výzev je opravdu těžká, typické opětovné hraní levelů pro získání EXP zde nefunguje, collaboration a PvP mise je nemožné splnit, pokud se s někým nedomluvíte mimo hru