Warm Up!

16.11.2000
2001

Závodní simulátor Warm Up! se snaží zacílit na pokud možno co nejširší publikum a nabízí tak pro jednoho hráče hned trojici módů vždy ve třech úrovních obtížnosti, které ovlivňují především agresivitu a jízdní schopnosti ostatních jezdců na trati:

Arkáda - Tento mód umožňoval jezdit na okruzích bez obav z nárazů či vyjetí z trati a nezřídka kdy se závodník stal účastníkem přemetu a kotrmelců, po kterých znovu dále pokračoval v závodu.

Zjednodušená simulace - V tomto módu už do hry vstupuje nutnost držet se na vozovce a vyhýbat se vyjetí z trati na písek, štěrk nebo trávu, což jednak ovlivňuje stabilitu vozu a jeho ovládání, ale i stav jeho poškození.

Rozšířená simulace - Je simulováno takřka reálné chování vozu na trati a navíc i možnost, nebo spíše nutnost, úpravy vozu před startem, tedy pneumatik, spoilerů, nastavení motoru, brzd a dalších nezbytných drobností.

Hra nabízela jak multiplayer přes LAN pro 10 hráčů, tak i tzv. "Ghost" mód, kdy jste mohli soupeřit sami pouze s duchem jiného jezdce. Tento jiný jezdec mohl být záznam autorů, nebo i vaše předchozí jízda, či dokonce záznam jízdy někoho z vašich přátel, protože záznamy se ukládaly do malých souborů, které si hráči mohli vyměňovat, například e-mailem.

Na disku jsem našel instalační CD hry, to jen tak pro zajímavost :)

Zkoušel jsem jedno demo (kanadskou trať) na Windows 7 64bit, Radeon 7870 a 8GB RAM a hra (demo) s tím nemělo problémy, krom občasných probliknutí textury. Fungoval i zvuk a dokonce i ony kouře a tetelící se vzduch :)