Popis hry je téměř všeříkající, přesto zkusím přidat něco ze svýho.
Hra, aspoň tento díl, je podle mého duchovním předchůdcem série Heroes of Might and Magic. Předchůdcem je možná trochu shazující slovo, protože série Warlords je stále dosti opěvovaná a ve freeware se dělá spoustu jejích remaků.

Dosud si pamatuji jak mě kamarád, současný velký fanoušek série HOMAM zlanařil na hraní této gamesy na své 286. Hra byla celkem prostinká, i tak ale ten systém byl velice návykový. A podobné pocity jsem poté zažíval právě až s HOMAM.

Hra byla z prvních strategiích, které měly dynamickou "minimapu" (uvozovky dávám protože "minimapa" zabírala třetinu obrazovky). Ta byla použitá jak u Sid Meier's Civilization, tak se používá dodnes téměř ve všech strategiích.

Hratelnost byla neuvěřitelná když jste hráli s lidským protivníkem. Bohužel jste málokdy dohráli, protože nebyla žádná mlha nebo současné tahy - musely být viděny všechny tahy protivníků, potom přišel na řadu kamarád(i) a potom teprve vy. Hra byla tak dosti zdlouhavá.

Dnes asi lze hrát pouze z nostalgie nebo ze zajímavosti - stejný koncept hry můžeme vidět u mnoha nových kousků

Pro: "multiplayer", návykovost

Proti: zdlouhavá, dnes zastaralá