Wargame: AirLand Battle

29.05.2013

Wargame: AirLand Battle je plnohodnotným pokračovaním hry Wargame: European Escalation. Ako už napovedá názov, arzenál obohatí až 150 lietadiel, pribudnú aj štyri nové národy s príslušnou technikou a nový Urban Combat Interface (UCI) umožňujúci boje v mestách. Hra pobeží na vylepšenom IRISZOOM engine a topografiu preberie zo satelitných máp.

Obsadzované mestá, dedinky, farmy sú rozdelené na niekoľko sekcií, každá má inú schopnosť krytia peších jednotiek. Tie sa nemenia počas celej kampane a ich vylepšovanie prebieha ako v staršej hre Myth: The Fallen Lords - postupne získavajú skúsenosti a sú tak čoraz efektívnejšie v boji. V prípade zničenia sú však nenávratne stratené.

Naozaj neviem ako to bolo v Wargame: European Escalation, ale tunaky som sa prekúsaval sám.
Hrám to ONLY za PAKT, a ak máte pocit, že to čo napíšem je LOL, tak ste nejakí divní.
1, odrezať prístupové cesty
2, skenovať okolie a ničiť im "obsadzovacie" /LOG/ vozidlá
3, pechotu bombardovať /collateral damage sa v hre nepočítajú takže, je podozrenie = je dôvod/
4, ak to je remíza, bitka sa zopakuje a použijú sa pravidlá hore s väčšou výhodou
5, ZAČNE VÁM BYŤ JASNÉ PREČO VZNIKLA "CHARTA 77" a to aj bez Pána Dolejšího či po novom z knihy od Pána Čermáka

Ostatných sa spýtam, či aspoň poznajú Sun-c' a jeho Umenie vojny, ak nie, tak nehrajte ...

PS: Už vyšiel prvý patch, ale zrejmä opravil len grafické artefakty, ktoré som mal a už nemám. Keby tu bolo iné hodnotenie, dám 98%, za absenciu pause tlačítaka, bo niekedy sa to nedá stíhať.

Pro:

Proti: niekedy som potreboval mezerník ako pauzu