@Bursoft (03.01.2014 13:30): Těžko to soudíš jako ostatní, když bereš v potaz jen to co vidíš teď což je arkádová bitva, všichni ostatní vědí že to nebude jediný mod ve hře ;)

Jinak s tím expením, to je zas věc názoru, pokud to nebude grindfest jako teď udělali letadla tak mi to přijde dobré. A proč by neměli být v bitvě kde budou letadla i AA teda nechápu ;) a mimochodem kdo by tě jako nutil si to koupit ? Gaijin ? těžko ;) (jinak opět sestřelit dvojplošník není to samé jako sestřelit třeba IL-4 nebo kdo ví jaké letadla tam budou, ale určitě nezůstanou u dvojplošníků).
@Arc (03.01.2014 06:22): Soudím tu hru uplně stejně jako vy. Jednoduše tam není content a působí to hrozně nedodělaně (jak jinak samozřejmě, je to closed beta). Nechci tu vypadat jako fanboy WoTka, sám bych si ground forces rád zkusil a testnul něco jinýho zase, ale v této fázi se mi to jednoduše moc nelíbí. Nemluvě o vývojovým stromě, kterej se bude držet tradice letadlové části, kde budete expit 6 stejných tanků za sebou, pokaždé jen s jiným dělem nebo motorem. Takhle si progress v onlinovce moc nepředstavuju. S tím balancem taky dobrá poznámka - jak se můžou AA (anti-aircraft) auta dostávat do bojů proti tankům? Lépe řečeno, co mě nutí si takovou blbost brát do bitvy, když už první rank mám na výběr nějakej tank a můžu pozemní cíle (a i ty letadla, jak je hezky vidět ve videu níž) střílet s ním..
@Gonzalez (02.01.2014 23:08): Ne nebude, tohle není Battlefield kde by jety létaly pomaleji než tady ten dvojplošník ;), jak jednoduché to bude pak záleží jak moc si budou (teda nebudou) dávat bacha.

@Bursoft (02.01.2014 22:21): Soudíš hru na základě jednoho Battle modelu ze tří ? hmm. Jinak artilérie tam být nemusí a pokud vím tak mluvili něco o tom že to není offmap arty a že se dá zničit. Fyzika se zlepší o tom není pochyb (jízdní modely jsou beztak jen placeholder), ale čeho se já obávám je nevybalancovanost teamů (například kdy jednomu teamu zbydou jen letadla a druhému jen tanky).
A WoT a WT opravdu vážně nejsou přímá konklurence a přesto jsou WoWp propadák.
Jinak co jsem četl na fóru, hodně lidí se bálo, že tanky budou proti letadlům v dost velký nevýhodě... doufám, ale že střílení letadel z kanónu nebude takhle jednoduchý, jinak teda potěš :D odkaz
@Gonzalez (02.01.2014 22:43): Tvl lidi, přestaňte mi ukazovat, jak se tanky s 1200 koňovým motorem motaj v bahně a na ledě, snad chápete co chci říct :D Podle těch videí z WT ty tanky vypadaj, jak kdyby vážili 3 tuny místo 30, ten jízdní model je prostě divnej.
@Say (02.01.2014 20:55): No zatím to krom grafiky neukazuje nic, co by mě přimělo to zkusit. Jízdní model je asi jako u sportovních aut (vážně, WW2 tanky nedriftujou), to přivolávání artilerie mi přijde docela gameplay zabíjející. Krom toho, tady s tím "garážovým" modelem to bude každej hrát jak debil (uplně stejně jako letadla ve WT), jelikož má člověk v bitvě víc tanků, nic ho až tak nenutí být tolik opatrnej. I tak si myslím, že to bude proti WoTku natolik jiná hra, že to nebude vůbec konkurence (asi jako WT a WoWP) ani pro jednu společnost.

Vypadá to velice pěkně, i graficky. Jízdní model ještě chce vylepšit, ale už teď je to o dost lepší, než ten polom*d WoT!

Časem uvidíme, jak na tom bude gameplay a možná si po dlouhé době zase zahraju nějakou tu onlinovku=)
V tom povianočnom sa nejak rýchlo leveluje, lietadlá toho menej vydržia, a ten nákup je opruz. Zabudol som prístupové údaje, takže rok 2014 som začal nanovo, len také dojmy.
@pipboy (29.12.2013 12:34): To je právě ve WT ten problém, oni mění UI často a je to čím dál tím méně logické a intuitivní, ale Techtree maj stejně lepší než WoT (srry ale větší debilita než horizontální techtree ve WoT není :D)
Jsem to vcera na ostro zkusil a teda jakkloiv ma WoWp interface debilne zjednoduseny, WT ho ma zas silene preplacany. Ale jinak samotne letani zuzo, jen bych proste byl rad, kdyby ten interface byl prehledny aspon z pulky tak jako WoT... >_>
@IRONHIDE (19.12.2013 22:14): čte se to vážně krásně :-D, jinak asi sme jedni z málo komu grafika šlape, hodně lidí má FPS dropy dokonce i na DX9Ex/DX9 (Vista+/XP) a jsou nuceni použít OpenGL, v DX11 problikávají textury atd.
vyborny patch grafika lepsi efekty optimalizaca DX11

enom ta ekonomika co vubec delat aby sem mel lepsi letadlo nic sem to v tom stromu nenasel
@Aaron_Hill (19.12.2013 10:26): No původní myšlenka taková byla a tak to představili, nakonec je z toho nelogický paskvil :-D, jako nápad takhle expit je dobrý jinak by to byl grind jako WoT, jenže to má jinou potíž: grind jako WOT tam je protože jsou dvojité expy - jedny expy jsou na moduly letadel a druhé (asi tak 1/3 z toho) jsou na vyzkoumání letadla...
Takže máš za bitvu třeba 5k XP na moduly, ale 1600 XP na další letadlo a navíc to záleží od tieru letadla a od lajny. Nejvíc expů dostaneš v přímé linii u předchozího letadla, nejmíň expů dostáváš za vysoké Tiery když expíš nízké. Jak říkám, nelogický paskvil
@Aaron_Hill (19.12.2013 09:53): Tohle není vůbec jako Wot, teda nevím o tom že by mělo WoT dvojí XP body (neberu potaz Free, ty jsou jak ve WT tak i ve WoT), nebo že bys mohl jakýkoliv tank ve WoT vyexpit s jakýmkoliv jiným tankem daného národa bez Free XP, atd.

Dále "ekonomika" se týká peněz, a Lion gain se nezměnil pokud vím :)
Hrál si to vůbec ?:D
Ahoj,mám problém po novým update mě ta hra nejde spustit.Můžete mi poradit ?
@Aaron_Hill (16.12.2013 14:13): @Arc (16.12.2013 14:56): Svatá pravda, taky si myslím, že ho měli dát do vyššího ranku, protože jako je to fakt dost OP letadlo, kámoš s ním dá za hru v pohodě 17 sestřelů, to s jiným jen tak nedáš.
Lítám hodně rusáky a japončíky a max jsem měl 12 v arkádě a to se mi povede jednou cca z padesátky her(odhadem).
@Aaron_Hill (16.12.2013 14:13): přesně tak, měl být na vyšším ranku (což půjde těžko s novým nic neříkajícím systémem rankování a naprosto neznámým MM), a jedna drobná rada: DRUHY MUNICE.
U beufightera nejde o to že má 4x20mm Hispano, ani o rychlost střelby, ale o účinnost těch HEFI/HEI nábojů co střílí, to je prostě na Tier 5 přehnané.

Beufighter je v arkádovce UFO - FM nemá absolutně vůbec reálný (ne nechci aby měl reálný v AB, ale jak někdo může tvrdit, že je tohle reálný FM nepochopím - viz není ještě opravený), již zmíněná B-25 je taky UFO, no ale tu upravili, tak proč ne Beufightera ?

Balancují letadla co balanc nepotřebují (nikdy sem nepotkal někoho komu by vadilo chování B-25tky, letělo se s ní dobře a dala se sestřelit taky v pohodě, tak kde je problém ?).
@Arc (15.12.2013 06:24): Pokud srovnám sekundovou dávku od Beaufightera Mk VIc s jakýmkoliv stíhačem nebo bitevníkem o podobné hodnotě dávky kg/s, není jeho palebná síla nijak přehnatá nad udanou hodnotu. To letadlo se zkrátka chová přesně podle uvedených údajů. Řekl bych, že by Beau měl být o několik ranků výše, kde by statisticky už tolik nevyčníval, ale určitě to není nějakým nefér způsobem nadbalancované UFO. V arkádě mám i podstatně úspěšnější letouny.
@Gonzalez (15.12.2013 11:06): já ti iluze neberu ;) jen říkám že opravdu ne každé letadlo je balancnuté, a těžko vymanévruju něco co mně střelí nad kokpit a umře mi pilot (HE ammo)...
@Arc (15.12.2013 06:24): A mě právě příjde, že je to vybalancované celkem dobře. Beaufighter má sice velkou palebnou sílu, ale je dost neobratnej. Většina hráčů, která ví co dělá ho vymanévruje a dostane se mu za záda. Pro mě je Beaufighter většinou snadnej cíl, protože mi prostě neuteče. Každé letadlo má svá pro a proti.
@Gonzalez (15.12.2013 00:49): a já ti řeknu že nemáš pravdu, AB je sice UFOidní, ale to neznamená že ty letadla nepotřebují balanc :-D

@Mount (15.12.2013 00:01): P-47ma nemá problém s FM ale s DM a to nejen v arkádovkách ;), dále sem taky netvrdil aby měly nějak zvlášť historické přesnosti co se týče ovládání v AB, ale když se koukneš jaké UFO je Beufighter a co udělali s B-25tkou tak je to na palici, vůbec nenadávám na to, že dvojplošníka skoro nejde setřást s lepšíma letadlama, jde mi o to že tě dvojplošník rozseká skoro se stejnou účinností jako ten beufighter :-D,, ruské letadla nízkého tieru (1-4) jsou OP jak cyp (proto je mám nejradši :-D)

@Aaron_Hill (15.12.2013 01:01): 4x20mm cannon nemá jen beufighter, mají to i vyšší tiery a přesto nejsou tak dobré, čím to asi bude ?;)

Ještě se zeptám, kolik má mít ve skutečnosti B-17 E/G bomb ? mě přijde u Géčka jako maximum 4x1000lb (nebo 6x1k u Ečka) docela málo, hlavně když sem se dočet že má nosnost 8000+
Je fakt, že vlastnosti Beaufighteru Mk VIc jsou v arkádě nad očekávání dobré. Turn & Burn, tedy kroužení, mu až tak problém nedělá, ale určitě to není jeho top taktika. Efektivnější je Boom & Zoom - vybrat z výšky cíl, prudce sestoupit, pokropit a zase do oblak. Beau má srovnatelnou (nebo větší) rychlost se stíhači na stejné úrovni, ale ve většině případů o dost lepší stoupavost. Navíc je pochopitelně odolnější a čtveřice 20 mm kanónů mluví sama za sebe.

@Gonzalez (15.12.2013 00:49): Joystick je v HB lepší? Pochybuji, i v HB je stále dost arkádový letový model. Knipl jen do FRB.
No stěžovat si na flight model v arkádových bitvách je trochu mimo mísu... Pokud chcete historickou přesnost hrajte Historické bitvy. Co se týče původní otázky v arkádových bitvách je ovládání v pohodě s myší + klávesnice. V historických je lepší joystick.
@Arc (14.12.2013 22:15): Nejspíš myslíš Beaufighter, tak ti nevím, ale mě teda nikdy nepřetočil v souboji 1 na 1..asi to bude updatem nebo nevím.
P-47D, k této "ruské" klasice jen dodám, co jako očekáváš od arkádové hry? Vem si ho na historickou a pocítíš ten podstatný rozdíl, navíc stejně nemám ten pocit, že by všechno utočil, po horizontální ose to nedá, po vertikální spoustu letadel přehledem, díky motoru. Navíc v arkádovce je té magie víc ;-D

Já to beru tak, že se nemá trvat na historické přesnosti na úkor hratelnosti. S Beaufighterem lítá každý debil a arkádovce to jsou pro mě primární cíle i za cenu taranování. Jsou to mé osobní nemesis, ne proto že by mě utočili(což se mi fakt ještě nestalo), ale proto, že když se za tebe dostane(např průdkým sestupem nebo se pověsí do dog fightu), tak tě sfoukne jak svíčku.

Za co lítáš?
@Mount (14.12.2013 19:35): @pipboy (14.12.2013 15:11): ne myslím letadlo co má doslova zjebaný Flight Model, kupříkladu v arkádovkách je to Beufighter na levelu 5 (patch 1.35) který utočí jakýkoliv stíhač (chyba, kterou si Gaijin nechce přiznat) a nebo teď na DEV serveru 1.37.29 zjebali B-25 a ještě napíšou: "It finally got almost 100% correct flight model" (Senio, Gaijin Administrator), P-47D která by měla mít celoocelové klapky a ocas a být skoro imuní vůči low-cal zbraním (7.7mm atd.) a rozseká ji dvojplošník, atd.

Jako parádní hra ale jak můžou tvrdit že je to historicky korektní když není ?
Hm, jak se to vlastne ovlada na kavesnici s mysi proti WoWp? WoWp je ted hezky zdroj freexp do tanku, ale gameplay jako takovy me buhvijak neoslnuje.