War and Order

06.04.2016

free to play

War and Order je fantasy MMO strategie z období středověku. Každý hráč buduje své panství a snaží se, aby rostla jeho vojenská a ekonomická síla. Základna se skládá z celé řady budov (hrad, kasárna, škola, nemocnice, ambasáda a další), které je možné vylepšovat a stavět tak stále lepší a silnější jednotky. Hlavním prvkem hry je čas, protože každá akce nějakou dobu trvá – ze začátku jednotky minut, později i desítky hodin. Urychlení akcí lze provést více způsoby, ale tím hlavním je utrácení drahokamů. Ty se dají postupně získat hraním nebo nakoupit za různě velké částky v rozmanitých balíčcích za reálné peníze.

Kromě budování vlastního panství tvoří značnou část hry shlukování hráčů do aliancí, plánování společných útoků na nepřátele a příprava obrany před odvetou. Hráči také mohou podnikat výpady na zajímavá místa na mapě (monstra, doly, farmy a další) a ukořistit nějaké bonusy navíc. To však sebou nese risk, jelikož když máte armádu na cestách, může se stát, že zrovna někdo pošle útok na vaši základnu. Vše je nutné vybalancovat, protože suroviny přibývají vždy o kousek pomaleji, než by si člověk přál.

Čas si můžete ukrátit některou z dalších "miniher" – variace na tower defense, náhodné losování odměn, čarování úlomků artefaktů, vyrábění výbavy pro hrdinu, vylepšování zvířecího mazlíčka, otevírání truhel a spoustou dalších činností.

Hra už vyšla před čtyřmi roky. Zajímalo by mě, jestli ji tady na DH někdo hrál.