Hlavne vďaka príbehu mi druhá epizóda W&G sadla o dosť viac než prvá. Príbeh je totiž pestrejší, v každej kapitole má hráč odlišný príbehový cieľ a dočkáme sa aj paródie/karikatúry (?) klasických detektívok ala Agatha Christie: izolovaná spoločnosť niekoľkých ľudí v jednom dome a hľadanie dôkazov, vedúcich k vinníkovi. To síce mohlo byť ešte prepracovanejšie, no i tak to poteší.

Čo sa týka samotného "adventúrčenia", hra je logická v mierne vedátorsky šialenom slova zmysle, nič náročné. Navyše vďaka faktu, že len minimum hry sa odohráva mimo domu hlavných hrdinov, hľadanie riešení je svižnejšie. Niektoré nápady sú navyše pomerne originálne a zábavné: napr. audiovizuálne pomôcky pre majorov príbeh o osamelom vojakovi.

Hráč si konečne zahrá poriadne za Gromita, ktorý je jednoznačne najsympatickejšiou postavou série. Tu je aj problém s inými postavami, tam kde majú pôsobiť ako karikatúra určitého anglického archetypu (policajt, vyslúžilý vojak, stará panna atď.), pôsobia svojou blbosťou niekedy až priveľmi iritujúco, najmä Miss Flitt.
Ťažisko humoru som teda videl skôr v príbehu a riešení hádanok/postupu hrou, než slovným prejavom jednotlivých postáv (I keď i tam sa našli svetlé momenty).

Pro: príbeh, "detektívna" pasáž, niektoré hádanky, Gromit (!!!)

Proti: iritujúce postavy, žiadne nové lokácie (nerátajúc prerobenú pivnicu)