Vulvara

25.09.2004

freeware

Vulvara je ostrůvek někde uprostřed nekonečného oceánu, kde jako jediní na celém světě neznají Becherovku. Náhodou nad ostrovem přelétá letadlo plné tohoto opojného nápoje a jedna láhev spadne našemu hrdinovi na hlavu. Likér mu zachutná a tak se rozhodne najít jeho zdroj - ztroskotané letadlo s dalšími zásobami.

Hra byla vytvořena v soutěži Becherovka Games 2004. Jedná se o krátkou a vtipnou 2D adventuru s českým dabingem v moravském nářečí.

Vulvara je další adventurou, která se účastnila soutěže Becherovka Game a bohužel se řadí k těm horším kouskům, které jsem v této kategorii okusil. V intru jsem se dozvěděl, že Becherovka se vyváží do celého světa až na jeden malý ostrůvek jménem Vulvara. Mým úkolem tak bylo tuto skutečnost napravit a šířit tento nápoj i mezi místními domorodci.

Nejedná se o nic dlouhého a za pár minut je hotovo, přesto se v těch pár lokacích našlo několik světlých momentů. Z nich musím zmínit především minihry s chytáním papouška, kličkováním mezi žraloky a sekáním liány, jež patří vůbec k tomu nejlepšímu, co hra nabízí. Musím pochválit také dabing, který sice není nic extra, ale u takovýchto kousků je vůbec zázrak, že jsou postavy namluveny, i když se o to postarali jen tři dabéři.

Pro: minihry, dabing

Proti: příběh, krátká herní doba