Vigilante

20.11.2001

freeware

Vigilante je remakem úspěšné stejnojmenné hry od Irem Corp. z roku 1988, původně určené pro Sega Master System.

V ulicích města řádí nepřátelské gangy, policie je bezradná, občané se bojí vycházet do ulic. Je tedy nezbytně nutné najít někoho, kdo by dokázal zamezit řádění nebezpečných banditů, ten někdo nebude nikdo jiný než právě vy. V roli přeborníka karate se utkáte se spoustou nebezpečných protivníků, k jejichž likvidaci budete používat své pěsti a občas vám k tomu dopomohou i všemožné zbraně, které si můžete od poražených nepřátel sebrat (nůž, nunčaky, ocelová trubka). Váš úkol je tedy jasný, probojovat se pěti rozsáhlými úrovněmi a zachránit dívku v nesnázích. Na vše ovšem máte časový limit (během kterého musíte všechny úkoly stihnout) a omezený počet životů. V závěru každého kola na vás čeká tuhý boss, jehož likvidace si často žádá trochu zručnosti.

Na výběr máte 2 módy - trénink nebo kariéru, v tréninku si vyberete jednu z pěti misí a pouštíte se (bez časového limitu) do boje. V kariéře odehráváte jednotlivé mise postupně. Své nejlepší výsledky si můžete zapsat do tabulky high-score.

No nic tak beru zpět, on je tam časový limit, který po vypršení způsobí náhlou smrt a ztrátu celého kreditu (koukám, že jsem to kdysi psal i do popisku, jak jsem na to krucinál mohl zapomenout:p), čili se nejedná o bugy, jak jsem si původně myslel. Na vysokých obtížnostech je ten časový limit jen mnohem přísnější, nepřátel je více a více vydrží, čili se náhodná smrt objevuje přeci jen častěji... sakra, ta hra je vážně pekelná (klidně bych byl za to, kdyby šel ten limit v remaku vypnout, ta hra je dostatečně obtížná i bez něj).