Viewtiful Joe 2

Viewtiful Joe 2: Black Film no Nazo, ビューティフル ジョー 2 ブラックフィルムの謎

17.11.2004
07.12.2004

Viewtiful Joe je zpět v plné síle. Následovník prvního dílu začíná přesně tam, kde jeho předchůdce skončil. Joe se svojí přítelkyní Silvií zachránili Movieland a opouštějí vesmírnou stanici Kapitána Blue, aby čelili invazi ozbrojených sil Gedow a jejich vůdce zvaného Černý Císař. Podaří se našim hrdinům osvobodit filmový svět a jeho ikony Rainbow Oscar?

Pokračování akrádové plošinovky přichází s řadou vylepšení, mezi nimiž vyčnívá především dvojitá hrdinská síla. Silvia se z role oběti v prvním dílu posunuje mezi superhrdiny a společně se svým partnerem se vydává proti zlu. V průběhu hry tak můžete kdykoliv střídat oba charaktery a čelit protivníkům se svou oblíbenou postavou. Přepínat můžete klidně i v průběhu souboje s bossy mezi specialistou na boj zblízka a hbitou strážkyní. Pro překonání některých překážek a hádanek je změna aktivní postavy nutná. Oba hrdinové ovládají speciální VFX schopnosti manipulace s časem, aktivace zoomovaní a opakovaného přehrávání akcí. Zásadní pro úspěšné dokončení hry je však správné načasování útoků, úhybných manévrů a protiútoků.

V roce 2005 se pod dohledem vydavatelské společnosti Capcom Co. na trhu objevilo pokračování s podtitulem Red Hot Rumble,