Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Victoria 2

13.08.2010
82
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Victoria 2 je dalším pokračováním série tradičních strategií Victoria z pod taktovky Paradox Interactive. Hra se odehrává v období průmyslové revoluce 19. století, kdy kočáry tažené koňmi nahrazovaly železnice a kouřící komíny nových továren rostly jako houby po dešti. Současně představí hráčům skutečně vše důležité, co ovládalo danou dobu.

Kromě diplomacie, vnitropolitické správy vybrané země a bojů se soustředí zejména na průmyslový rozvoj země, otevírá přístup k sociálním otázkám, kapitalismu a železnici. Hra je komplexní strategií, která zachází do nejmenších detailů, nicméně netrpí přehnanou složitostí a nenutí hráče řešit všechny jednotlivosti.

Hra běží na enginu Clausewitz, který je totožný jako u Europa Universalis III či Hearts of Iron III, a proto je možné přetáhnout svou říši z EU3 přes V2 až do třetích Hearts of Iron, stejně jako to šlo s jejich předchůdci na starším enginu. Pro Victorii 2 vyšlo také několik DLC, jako Heart of Darkness (2013), A House Divided (2012) a řada sprite packů a úpravy GUI.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.