Urban Reign

アーバンレイン, Aban Rein

13.09.2005

Urban Reign sleduje nájemnou mlátičku Brada Hawka, který je najatý, aby našel uneseného člena jistého gangu. Hlavní hrdina je tedy nucen skrze své pěsti získat potřebné informace pro dokončení své mise.

Příběh sám o sobě nehraje moc velkou roli a hra se více soustředí na herní mechaniky, které jsou na poměry PS2 mlátiček vcelku propracované. Začátek hry vás totiž pomocí cutscén uvede do děje, ale po chvilce už se příběh po většinu času posouvá jen skrze krátké promluvy u popisu mise od členky gangu pro kterou pracujete.

Co ale hra ztrácí po příběhové stránce, vynahrazuje si hlavně v hratelnosti. Souboje kombinují jak efektivní animace u komb, tak i destrukci prostředí, kdy můžete například s nepřítelem rozbít stůl, či ho odkopnout na auto apod. Samozřejmě vy nejste jediný kdo může používat různé speciální útoky. To vše může i váš nepřítel a vy díky přesnému načasování můžete odrazit skoro všechny přicházející útoky. Po každé misi navíc dostanete také body zkušeností, kterými můžete například zlepšovat odolnost či sílu hlavní postavy.

Krom singleplayeru byla i možnost multiplayeru, či pomocí cheatu si můžete odemknout i split-screen kooperaci se svým kamarádem.