Hneď na začiatku by som rád zdôraznil, že hru sme hrali vo dvojici. Keďže moja co-op parťáčka patrí skôr k príležitostným hráčom hneď prvá vec ktorú som ocenil bola možnosť navzájom si pomáhať v technicky náročnejších pasážach. Keďže obaja Yarnyovia sú spojený šnúrkou, hra vám umožňuje šnúrku "pridržať" a tým svojmu parťákovi pomôcť preskočiť nejakú komplikovanejšiu pasáž a teda sa nemusíte báť hru hrať aj s ľuďmi do hier absolútne nezasvätenými. Väčšina levelov a puzzlov z hlavnej linky má príjemne nastavenú obtiažnosť a tempo a niekoľko z nich je skutočne veľmi nápaditých, podľa môjho osobného názoru je hrateľnosť ešte o level vyššie ako v prvom diely. Využitie oboch postáv v niektorých pasážach je rovnako nápaditá. Pre skutočných hardcore hráčov sú určené challange levely s postupnou gradáciou obtiažnosti ktorá končí na úrovniach kde som to už skutočne vzdal - je potrebná absolútna technická precíznosť, načasovanie a chytré nápady.

Medzi najsilnejšie stránky hry patrí jednoznačne vizuálne spracovanie. Po fantasticky vyzerajúcom prvom diely prichádza druhý diel ktorý skutočne nemá ďaleko od fotorealizmu. Je až neuveriteľné ako prekrásne a živé prostredie sa podarilo vytvoriť v takto malom indie štúdiu. Príbeh je jednoduchý a funguje skôr ako určujúci prvok atmosféry daných pasáží, neočakávajte žiadne dialógy ani cutscény. Čo sa týka hernej dĺžky tak hlavná herná linka nám zabrala cca. 6 hodín, challange levely ju natiahnu aj na dvojnásobok. Z osobného hľadiska je dĺžka tak akurát aj vzhľadom na to, že hra je stavaná na hranie vo dvojici a preto oceňujem, že je tam minimum pasáží ktoré by tam boli iba z dôvodu naťahovania hernej doby.

Celkové hodnotenie je preto veľmi kladné, hrateľnosť je veľmi príjemná a po vizuálnej stránke sa jedná o klenot medzi platformovkami.

Pro: hrateľnosť, vizuálne spracovanie, implementácia co-op hrania

Proti: pre niektorých ľudí kratšia dĺžka

První díl jsem si oblíbil, takže do pokračování jsem se pouštěl s celkem velkým očekáváním. A už rovnou na začátku řeknu, že se to tvůrcům podařilo a opět mě potěšili. Co fungovalo minule, to zůstalo, a k tomu tu máme ještě několik vylepšení.

Největší změnou (které jsem se nejvíce obával) je kooperativní režim. Jelikož jsem hru hrál sám, nevěděl jsem jak to bude fungovat a zda mě nebude celou dobu do očí trkat to, že tahle hra je primárně pro dva a singleplayerový zážitek z jedničky už se opakovat nebude. Ale obavy byly liché. Ovládání je velmi intuitivní (došlo i ke zlepšení oproti předešlému dílu), přepínání mezi postavy jednoduché a jejich kooperace se zvládá jednoduše i v jednom. To celé se opět odehrává v nádherném prostředí skandinávské přírody, ale tentokrát i v průmyslových areálech či v předměstí. Tato různorodost rozhodně není na škodu, ale vždy jsem se nakonec stejně těšil až se zase budu pohybovat nějakou venkovní krajinou při nádherných melancholických melodiích hrajících na pozadí (soundtrack se opravdu povedl).

Poselství, které autoři chtěli sdělit, je jasné a nijak složité, což ale vůbec nevadí, navíc se k tomuto typu her hodí. Trochu mě překvapila krátkost hry (ale možná to tak bylo i u prvního dílu, to už si moc nepamatuji), protože bych s postavičkami z vlny rád ještě nějakou dobu strávil. Tak snad se dočkáme i třetího dílu.
Malej Yarny , me dostava dokolen s zvlastnim pocitem ohromeni a litosti dohromady. Svetska krajina ukazana tak trosku z jineho pohledu maleho plysacka:) Nenarocna hra která vas svým pribehem chytne za srdce . Ted když uz není sam hra je zajimavejsi na spolupraci :)

Pro: grafika, multiplayer

Proti: zatim nevim