Universal Combat

simulátor > vesmírný simulátor *
akce > 1st person akce
freeware (dříve placená hra)
05.02.2004 PC
Universal Combat je nástupce hry Battlecruiser 3000AD, komplexního "hardcore" vesmírného simulátoru megalomanského vývojáře Dereka Smarta. Vývoj hry byl poznamenán mnoha spory Smarta s vydavatelem hry - Dreamcatcherem. Nejdříve o jméno hry, poté o konečnou cenu.

Hry Dereka Smarta vynikají především svou neskutečnou rozlehlostí a složitostí, která, spolu s množstvím bugů, většinu hráčů odrazují. V Universal Combat tak najdete obrovský vesmír plný planet, po kterých se můžete prohánět po svých nebo ve vozidlech a plnit různé mise. Než se vám ale vůbec podaří přistát na planetě, budete se muset seznámit s tunou zkratek a ovládacích prvků. Na vašem plavidle lze nastavit snad úplně vše, prostudování manuálu je nutností. Už v době vydání byla grafika hodnocena jako zastaralá.

V roce 2008 byl Universal Combat uvolněn jako freeware.

Hrál jsem kdysi demo. Úděsná grafika, všude po displeji tuna třípísmenejch zkratek, nevěděl jsem, co s tím, tak jsem to smáznul. Takže asi…