Nový update do hry:
Added a Character Story replay feature
Added a Story Battle replay feature
Added Extra Chapter events

Ta extra chapter je očividně cutscéna odehrávající se po zakončení Golden route.
@Solidor (13.09.2022 19:40): Já bych koupil. Ale poslední roky mne z nějakého důvodu sjrpg nebaví. Nějak mi ta kombinace kecání, boj, kecání, boj nejde už. Strašně mi tam začala chybět nějaká existence světa kde se dá chodit a explorit. Přitom třeba z první Disgaea jsem byl cely pryč.
@Solidor (22.03.2022 13:48): To sis udělal pěknou analýzu. Když se nad tím zamyslím, tak to asi určitě bude tak, jak píšeš.
Musím se přiznat, že ač to mám čerstvě dohrané, tak už mě to pomalu láká na další průchod a získání dalších postav. Ty postavy dělají fakt hodně.
@Tainaru (22.03.2022 12:54): Spíš mi přišlo, že AI jde nejdříve po postavách s nejnižší defense - to bývají většinou mágové. Pak zásah více postav jedním útokem, pak do zad a když ani jedno z toho nejde, tak víceméně random. Občas se navíc nějaký melee nepřítel jakoby zapomenul v rohu mapy a šel až poslední do jasné přesily.

Ještě bych pochválil, že každá z hráčových postav je unikátní a má své využití. To nebývá zvykem.

Jasně, nejlepší je mít na výběr. Ať si každý dá, co mu vyhovuje.
@Solidor (22.03.2022 06:59): Inu, mně to přišlo docela těžké i tak. Soudě podle toho, jak mi stále šli po postavách s nejnižším HP, nebo možná jen věděli, kde bude mít fyzický zásah nejsilnější dopad. Je fakt, že kouzla jsem u nich viděl spíš v menší míře. Občas mě celkem potrápili, jindy jsem si je krásně podal. Asi nejvíc jsem sakroval, když moje postavy třeba 6x za boj minuly cíl.

Ok, ale já asi stejně zůstanu u toho afektovaného dabingu :)
@Charllize (21.03.2022 21:26): Jak je psáno níže, je to tak třetina hry :)

@Tainaru (21.03.2022 22:21): Je hloupá, až bych to občas viděl i na bug. Třeba mág může použít klidně kouzlo, ale radši waitne, podobně občas lučištníci nestříleli, když mohli. Healer léčí sebe namísto důležitější jednotky. A AI ovládaní spojenci mi na hard několikrát vyloženě prohráli boj.

Není vhodné soudit ten dabing jenom z několika ukázek. Zrovna tady by mi ty afektované jap. hlasy vadily. Třeba Xenoblady mají obecně docela hrozný ang. dabing, ale když si člověk zvykne, tak zjistí, že herci odvedli překvapivě dobrou práci. Aqua v Kingdom Hearts je asi jeden z nejlepších příkladů.
@Charllize (21.03.2022 21:26): To je, ale zase kdyby chtěl člověk projít všechny ty možnosti a odbočky, tak bych to viděl tak na trojnásobek :)

@Solidor (21.03.2022 20:35): A když píšeš, že je hrozná AI, znamená to, že je neschopná, nebo naopak obtížnostně těžká?

Ještě k tomu dabingu... slyšel/viděl jsem například ukázku (jednu z více) anglického dabingu, kde postava mluví ve vypjatém dialogu úplně nezáživným, monotónním způsobem. Ale zároveň tam má takové ty křičící bubliny, kde je zcela jasné, že musí zvýšit hlas a prostě se to neděje. Tak nad tím jsem teda kroutil hlavou jak sova. Ostatní postavy kolem spíš meh. Japonci to prostě prožívají, používají různou intenzitu hlasu i fonetiku, oni ty postavy žijí. Nevím, jakým způsobem dabují anglicky mluvící herci. Možná je chyba někde na cestě ve špatných instrukcích, ale vidím v tom prostě nějakou nesrovnalost. Ale možná, že jsem měl prostě jenom zrovna smůlu v náhodném výběru.

Taky mi ten přísný katolický inkviziční model už trošku leze krkem :)
@Tainaru (komentář): Taky jsem to dneska dohrál - "červený" konec na normal za 45h.

Prvních několik kapitol jsem dal i na hard, ale umělá inteligence (nepřátel i spojenců) je docela hrozná. Pak ještě bossové zabili vlastně každého na jeden hit. Časem si to určitě zopakuju.

- i přes pomalý rozjezd je příběh dost zajímavý
- rozhodnutí jsou povedená a většinou se člověk rozhoduje mezi dvěma špatnými možnostmi
- první playtrough hráč neví, které rozhodnutí je spojené s jakým přesvědčením, což je jedině dobře
- není nutný mikromanagement jednotek, jako třeba v Tactics Ogre: Let Us Cling Together
- anglický dabing je spíš horší, ale dost se to liší u jednotlivých postav, některé docela dobré, jiné docela špatné

A obecně už mě začíná trochu vadit, jak v každé japonské hře reprezentuje náboženství jenom organizace založená na lži, podpíraná zkorumpovanými politiky a zneužívající věřící. :)
To už ani není spoiler, protože v podstatě neexistují výjimky.
@Solidor (19.03.2022 10:17): Je to zábavná hra, prodeje jí přeju. Čekal jsem to horší, ale doufal jsem v lepší :)

Dnes jsem hru dohrál (na normál) za mojí příběhovou linku a sice mi to nabídlo NG+, ale chci se ještě podívat na ostatní zakončení.
Fakt je to jak Hra o trůny :D