Treasure Hunter G

Torejā Hantā Jī

24.05.1996
25.12.2007

Red a Blue jsou sourozenci, jejichž otec je opustil, když se ztratil na dobrodružné výpravě. Touha naší dvojce najít otce a zjistit, co se stalo, je tak silná, že se vydají po jeho stopách. Sotva ale započnou svou výpravu, potkají se s neznámou dívkou a podivnou opicí, jichž napadnou děsivá monstra. A právě monstra se zdají být jak předzvěstí mnohem většího nebezpečí a temnoty pro veškeré lidstvo, tak i klíčem k nalezení jejich otce.

Treasure Hunter G je zcela typické japonské RPG, kde hrají prim tahové souboje využívající akční body. Souboje se odehrávají na čtvercové síti a hráč má k dispozici další postavy závisle na situaci. Na rozdíl od většiny podobných her ale nejsou střety s nepřítelem náhodné a každý z nich je viditelný přímo na obrazovce, tudíž je na hráči, zda do souboje vstoupí. Mimo souboje lze zkoumat jednotlivé dungeony, města a další lokace, kde čeká spousta interakce, rozhovorů a užitečných předmětů.

Přes chybějící západní vydání je k dispozici anglická lokalizace v neoficiální formě.

Super hra, zrovna nedávno jsem na ní vzpomínal. Mělo to super soubojový systém. Graficky to byl asi vrchol SNESové grafiky, vypadalo to skoro jako první PS1 hry, jako byl třeba Wild Arms.