@Ross (11.04.2016 23:01): Train Fever měl obrovský potenciál, který však zkazil mizerný balanc a nedostatečná variabilita vozidel. Doufám že se poučili, protože by to mohlo být fakt skvělý.
[přesunuto z komentářů]

Hra není špatná...akorát nevím jak v jednom nákladním depu rozdělit náklad třeba dvoum vlakum jednou se mi to nechtíc povedlo a od té doby bloumám a nevím....jestli to někdo čte a ví jak na to budu hrozně rád za odpověd.......
Autoři pracují na pokračování hry v podobném stylu. Bude to úplně nová hra.
Hra se od svého vydání o dost změnila. Kdyby vydali tuto verzi, tak má určitě větší ohlasy.
Napsal jsi to pěkně. Ještě mě napadlo, že když chci zjisit nejlidnatější město nebo továrnu s velkou produkcí, je to těžká dřína. V seznamu měst/továren pochopitelně je. Ale když na ni kliknete, tak vás hra k ní nepřesune, ani po dvojkliku. Není tam ani tlačítko na přesun, takže je to pak hledání jehly v kupce sena.

S těmi dvojkolejkami se mi to taky stalo. Včera - v sobotu - vyšel patch do hry, který opravuje pár chyb.

EDIT: Další gigantická chyba je, že nákladní vagon na sypké hmoty je už od nakoupení naložen vrstvou uhlí. A hodně hnusné je, že se hromada neměni, neroste ani neklesá. Navíc se ani nezmění na železnou rudu. Podraz.
Celkem souhlas, je sice pěkný pocit z dokončené a fungující trati, ale cesta k ní je trnitá a hra se rozhodně netváří jako hotový produkt. Spíš mi připadá, jak když hraju další early access, což jsem úplně před měsícem, kdy jsem pln nadšení zaplatil úplně neočekával.. Od dokončené hry očekávám větší odladěnost a dotaženost..

To s tím vlakovým přejezdem - strávil jsem cca 20min nad tím, že jsem se snažil udělat přejezd stylem silnici přes koleje, furt jsem šachoval s terénem a nemohl věřit, že to nejde a k tomu ještě další dobrá chybka - postavím přes silnici jedny koleje, ale druhé souběžné pro dvoukolejku kvůli tzv. "kolizi s terénem" už přes cestu postavit nejdou.

Moje další postřehy:

- systém stavení je celkem fajn, ale má své mouchy, někdy třeba zbořím kus trati a když ji zkusím připojit do stejného místa, už to nejde..
- po počáteční fázi hry přijde fáze údržbová - trávil jsem víc času obnovováním vozového parku než budováním - nevadí, že vozový park stárne, ale výměna každého auta/vlaku je neskutečný opruz - jediný ulehčující tlačítko je poslat všechny vozy z linky do depa a prodat, koupit nový stroje a přiřadit jim linku, v horším případě vybíráte vozy po jednom, posíláte do depa, po jednom! prodáváte atd.. Tohle mě štve zatím nejvíc, přitom by stačilo mít u každého vozu možnost "vyměnit za..", vybrat si nový typ a dál to neřešit, auto by si zajelo do depa a vše už by se provedlo samo
- hodně špatný interface - pořádně odbytá věc ve hře, herní mechaniky a simulace měst, dopravy fungujou, proto je škoda, že se tak blbě všechno ovládá. Už jen pohyb po mapě, nevím, jestli se to děje jen mě, ale klávesy wsad mi někdy začnou fungovat až když zkusím druhou možnost pro pohyb - zmáčknuté pravé tlačítko myši. Stejně tak najetí myší na okraj obrazovky vás i tady posouvá po mapě, ale! pokud chcete posouvat doprava a najedete na pravý okraj v oblasti vyjíždějícího menu pro stavění, nefunguje to, musíte se zrovna trefit mimo to menu
- nejsou tu takové klasiky, jako upgrade čehokoli - aby jste rozšířili nádraží na dvoukolejné, je třeba ho zbourat a postavit znovu - pak když máte smůlu, přestane Vám fungovat původní linka navázaná na danou stanici
- přehledy linek a vozového parku jsou značně omezené, není tu seskupování, nebo třeba jen výběr více položek najednou (třeba hromadný upgrade na nový typ lokomotivy, nebo vybrat jen 15 let stará nákladní auta a prodat je, apod.). Celý interface funguje rozklikávacím způsobem. Vidíš přehled všech aut? Ok, klikni si na každé zvlášť, otevře se ti pro každé auto okénko nejlépe přes sebe, aby sis je sám musel rozložit po obrazovce, pak si v každém okénku přejdi na potřebnou záložku a tam si zvol poslat do depa. Proč nemůže být tohle tlačítko v přehledu aut? Proč musím pro stejný efekt otevřít tisíc oken, naklikat příkazy a zase je po jednom pozavírat? Když máte desítky linek a stovky aut/vlaků, je to problém a na to hra měla myslet. Jediný pohled, který ulehčuje práci je přehled linek, kde lze alespoň posílat všechny vozy z linky do depa a případně je prodat, ale to je celkem k ničemu, když mám na lince různě staré vozy a někdy i různé typy s různou životností.

Nejsou to věci, co se nedají opravit a abych jen nehanil, třeba simulace vypadá dost zdařile (často jsem jen sledoval, jak to všechno pěkně jezdí, která trať je jak výdělečná, proč některá není, kde se dá co zlepšit, co přinesou novější mašiny,..). A líbí se mi omezení sklonu silnic a kolejí, takže kopce jsou tady celkem výzva a nestačí jen natáhnout trať z bodu A do B, ale je třeba si pořádně prohlédnout předem, kam jedu a podle toho naplánovat trasu, aby ji vůbec šlo za rozumný peníz postavit.
Tak jsem si to zahrál a mám několik poznatků. Budu to psat + a - pod sebe. + jdou dobré věci - zlé. Hra mě celkem zklamala

+ grafika
+ zvuky
+ hratelnost
+ stavba tratí

- nejde stavět vlakový přejezd tak, že přes koleje dáte cestu (naopak koleje přes cestu lze)
- mechanická návěstidla nemají animaci
- průmysl nemá animaci
- čtyři druhy průmyslu a vlastně i nákladu, což je ubohost
- každé město dymí jak NHáčko
- lidé projdou zkrz lampy, stromy atp
- vyhýbky nemají jazyky a vůbec... anglická nebo křížová vyhýbka neexistuje.
- tramvajová dráha lze stavět i na polní cesty a samotné polní cesty vy stavět nemůžete
- také nejde přidávat nové stromy
- a terén je téměř holý, semtam lesy a pole. Většinou je holá zelená mapa jako v betě

Už chápu, proč je ve hře jen 50 vozidel, když tam skoro není co dělat. Snad to patch nebo datadisk opraví. Momentálně bych dal hře asi 40%.
@Ross (04.09.2014 15:04): CiM nebyl hrozný kvůli tvorbě linek ale kvůli tomu, že se v něm obecně nedalo pořádně orientovat. Čemuž rozhodně nepomohl fakt, že tě hned pošlou dělat dopravu do obrovského města. Tady to vypadá mnohem přehledněji.
Hmm, že by náhrada za Railroad Tycoon a tragické Cities in Motion zároveň? Vypadá to pěkně.
Já se těším jak pitbul na děcké hřiště. Tak snad nás to nezklame. Hru sleduji už od vyhlášení, což je asi počátek roku 2014.