Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 90
Total War: Warhammer 3 je na začátku dlouhé cesty

Finální díl série Total War: Warhammer 3 je další kvalitní strategií, která známý koncept obohacuje o řadu zajímavých prvků, jež jsou schopné dlouhodobě zaujmout, což říkám po rovných sto hodinách hraní. Přináší nové frakce s osobitými mechanizmy, jednotkami a příběhem. Zásadně také posouvá formát obléhacích bitev, jež v minulosti nebyly něčím, čím by se mohli vývojáři chlubit. Příjemně je navržena i diplomacie.

Rozsáhlejší text najdete zde.

Ta tentokrát překvapivě funguje, takže vám nevypovídají válku národy vzdálené přes celou mapu, jejíž rozsah je sám o sobě dechberoucí. Těším se však na to, až ji řádně prozkoumám, protože aktuální příběh mi nějaké pomalejší postupování vzhledem ke svému formátu moc neumožňoval. Další věcí, jež mi pila krev, je zpracování původních frakcí, které nejsou adekvátními soupeři ani spojenci. Total War: Warhammer 3 má podle mého už nyní co nabídnout, plné síly však dosáhne nejprve rok po vydání, kdy dojde k balancování a přidání nových prvků stejně jako v Total War: Warhammer 2.

Pro: Nové brilantně zpracované národy s vlastními příběhy, Pestrá škála různorodých jednotek, Tempo střetů a jejich celková zábavnost

Proti: AI se staršími národy postrádajícími jednotky staví zbytečné armády, Pro někoho nemusí být tempo příběhové kampaně příjemné

+5 +10 −5