Total War: Warhammer II - Curse of the Vampire Coast

08.11.2018

rozšíření

Prokletí Upířího pobřeží je třetí velké rozšíření do hry Total War: Warhammer II, soustředící se na nové pirátské frakce, které obsahují čtyři nové legendární šlechtice a s nimi i unikátní frakce.

Prvním hrdinou je Luthor Harkon, vládce Upířího pobřeží s roztříštěnou myslí, kvůli které nebudete mít jistotu, která z jeho osobností je zrovna aktivní, což jej činí velmi nepředvídatelným. Druhý hrdina, hrabě Noctilus, je lord, který spoléhá na mořské příšery a Nekrofexské kolosy, obrovské oživlé lodní vraky humanoidního tvaru. Pod jeho velením mají tyto jednotky lepší statistiky.

Třetím hrdinou je Aranessa Slanozášť, o které se proslýchá, že byla mořskou pannou, než si odřezala ploutve a přišila si místo nich výběžky z mořských pilounů, které používá místo nohou. V její armádě mají své místo také lidské jednotky. Sadu zakončuje Cylostra Direfin, první postava v sérii, která není podle předlohy a je od základu vymyšlena tvůrci hry. Jedná se o operní pěvkyni, která se utopila při ztroskotání lodi a nyní se vrací ve své nehmotné podobě jako siréna s mnoha magickými triky v rukávu.

Všichni hrdinové mají k dispozici svou vlajkovou loď, která se chová podobně jako tábory kočovných národů a lze různě vylepšovat. Pro pirátské frakce je aktivní systém slávy. Sláva je jednou z podmínek vítězství v kampani a získáváte ji bojováním, pleněním a zabíráním území.

Uf dohráno ve 119 tahu na hard a u poslední bitvy jsem se docela zapotil naštěstí podržela Bess s 614 zářezy. Dlouho jsem přemyšlel za koho rozehrát nakonec jsem vybral pirati ze Sartosy už jen z duvodu že maj aspon trošku použitelnou pěchotu do začátku hry a dobře jsem udělal. Ze začatku jsem na nové funkce čučel jak panna na stopořenej penis ale po pár tazích jsem se do hry přeci jen dostal. Co se mi hodně líbilo zakládání pirátskych osad a souboje o poklady a na moři. Co mi přišlo naprostá ztráta času hledání pokladu. Strašně zdlouhave a odměna nestála za řeč. No a ted se jen vrhnout na říši smrtelníku a jako správny pirát šikanovat vše kolem.