Total War: Three Kingdoms - Yellow Turban Rebellion

strategie > tahová strategie *
strategie > real-time strategie
23.05.2019 PC
The Creative Assembly
Yellow Turban Rebellion je první rozšíření ke hře Total War: Three Kingdoms.

Rozšíření nás vezme do doby rebelie Žlutých turbanů proti dynastii Chan a rovněž přináší novou frakci, kterými jsou právě Žluté turbany, se kterými se budeme snažit porazit tuto prohnilou dynastii. Rozšíření rovněž přidává nové tři hratelné vojevůdce: Che I, Kung Tu a Chuang Šao. Do hry zavítají i tři nové třídy hrdinů: léčitel, učenec a veterán.

Hlavní novinkou rozšíření je však možnost všestranného složení jednotek z lidí pocházejících z různých koutů společnosti. Můžete stvořit domobranu tvořenou spodinou, která bojuje po boku nespokojených vojáků, náboženských fanatiků a bývalých úředníků, se kterými mají společný cíl, svrhnout dynastii Chan.

Yellow Turban Rebellion je release day DLC, které dostali zdarma všichni, kteří hru koupili ještě před vydáním. Přidává do hry novou frakci a trojici postav, za které můžete hrát.

Frakce Yellow Turbanů nahrazuje placeholdery na již staré dobré známé strategické mapě Číny. Spolus s legendárními lordy přichází nové mechaniky, nové cíle v kampani, noví hrdinové a generálové. Změnu zaznamenal především tech tree a specializace generálů. Všechny mechanické změny u těchto frakcí jsou dostatečné na to, aby i hráč, který Three Kingodms už několikrát dohrál a odložil, zkusil své štěstí ještě jednou se žlutými čepičkáři.

Pro: Dostatečné změny, které odlišují novou frakci od ostatních.