Total War: Attila - Age of Charlemagne Campaign Pack

Total War: Attila - Doba Karla Velikého

10.12.2015

rozšíření

Druhé a zároveň poslední příběhové rozšíření pro hru Total War: Attila. Kampaň se odehrává během roku 768, kdy se Karel Veliký má dělit společně se svým bratrem o francký trůn po jejich zesnulém otci, což samozřejmě vyústilo v rivalitu obou sourozenců. Svět se navíc ocitá v troskách způsobených několika předchozími konflikty, čehož samozřejmě využívá Karel Veliký pro šíření svého vlivu a k vybudování nové mocné říše.

DLC přidává nové mapy tažení s novými herními prvky a uživatelským rozhraním. Nechybí ani nové hratelné frakce (Království Karla Velikého, Avaři, Kordobské emiráty, Asturijské knížectví, Mercijské království, Dánské království, Lombardské království a Vestfálsko) a více než 300 nových jednotek, společně s několika technologií a historických budov.

I vyzkoušel jsem přídavek z doby Karla Velikého.
(díky modu jsem mohl hrál za Čechy)

Nová mapa, frakce, jednotky a doba (tentokrát nikdo nikam nemigruje!).

Překvapující pro mě bylo, že Karel Veliký (frakce) byl poražen asi v desátém kole a tak roli šiřitele Křesťanství převzalo v kampani ambiciózní Bavorsko.

Bohužel jsem tyto početné Bavorské armády snadno odrazil při obraně Prahy a pak postupoval až do Jugoslávie s prstem v nose. Bavorský vůdce místo obrany svejma armádama bezcílně pochodoval po pobřeží Istrie a i zde se potom nechaly vojska snadno rozdělit do menších útvarů, se kterýma jsem neměl žádnej problém. Proč tyto vojska nebránily Vídeň? Netuším.

Když jsem neprohrál jedinou bitvu ani po obsazení Alp a dosáhnul jsem požadovaného počtu provnicí, hru nevzrušeně ukončil. Kdeže nějaký pamětihodný finále.

Přišlo mi to velmi snadný, (na HARD), vítězství jsem dosáhl bez sebemenších obtíží.
Možná ten mod dělá Čechy příliš overpowered? Nevím, jiný národ jsem už skutečně neměl chuť zkoušet.

Běžný TW DLC který neurazí, ale ani nenadchne. Nic, co by stálo za to, bohužel nenabídne.

70%

Pro: Audiovizuální zpracování, koncept Total War, zajímavé historické období.

Proti: Dost snadné, absence možnosti hrát za Čechy (bez modu), strategická mapa mohla bejt větší (minimálně na východ)