Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Příběh

V Playstation a GameCube verzi hry byla přidána nová úvodní scéna, která zobrazuje jak CIA agenti Robert Blaustein a Alice Madison byly spolu chyceni během mise, ta ale odporuje datům ve hře, které říkají, že Madison zmizela první a Blaustein byl zajat až o několik dní později.

Easter eggy

Podle OpSatu některá vybavení na ropné plošině ve třetí úrovni jsou vyrobena firmou "Weylanda" a některá zase firmou "Yutani". To je odkaz na slavnou Vetřelčí ságu, neboť společnost, pro kterou Ripleyová, Burke a další pracovali, se jmenovala Weyland-Yutani.
Když se Sam Fisher dostane na Myanmar (Barma), má použít jako heslo frázi "It's a bright cold day in April" (Je studený dubnový den) informátorovi. To je odkaz na novelu George Orwella 1984, jejíž uvodní větou je "It was a bright cold day in April and the clocks were striking thirteen." (Byl studený dubnový den a hodiny odbíjely třináctou).
Hned v první, výukové, úrovni se můžete dostat do místnosti nahoře za Vaší výchozí pozicí a promluvit si s Annou Grimsdóttir. Jestliže jí ublížíte, dostanete padáka a mise je okamžitě neúspěšná.

Ostatní

Původně spisovatel Tom Clancy odmítal návrh, aby Sam Fisher nosil trifokální brýle s konstatováním, že brýle, které nabízejí detekci tepla a noční vidění, jsou nemožné. Tvůrci ale argumentovali tím, že mít dvoje oddělené brýle by mělo zásadní dopad na hratelnost a Clancy se tak nechal přemluvit.
Na rozdíl od většiny nextgen her první Splinter Cell nepoužíval technologii motion capture. Všechny Samovy pohyby byly animovány. Vývojáři totiž předpokládali, že tak Samovi přidají na ladnosti.
Na motívy hernej série vznikla i knižná, pričom pod väčšinou z nich je podpísaný David Michaels - čo je vlastne pseudonym pre iných spisovateľov. Konkrétne vyšli diely Tom Clancy's Splinter Cell, Operation Barracuda, Checkmate, Fallout, Conviction, Endgame a Aftermath. Prvé diely vyšli dokonca i v českej lokalizácii pod názvami Svoboda má svoji cenu, Operace Barakuda a Šachmat.