This War of Mine: The Last Broadcast

This War of Mine: Stories - The Last Broadcast

14.11.2018
27.11.2018

rozšíření

V hlavní roli toho v pořadí druhého DLC z balíku Stories je postižený rozhlasový hlasatel a jeho manželka, kteří se snaží vysílat důležité zprávy obyvatelům zničeného města. Každá zpráva ale nemá jen své posluchače, ale i odpůrce. DLC nabízí 4 nové lokace, 7 předělaných, nový dům a k tomu 6 různých konců v závislosti na vašich morálních rozhodnutích.

V druhom DLC z balíku Stories pre This War of Mine sa ujmeme rozhlasového hlásateľa Malika a jeho ženy menom Esma, ktorý sa snažia pomocou vysielania dostať dôležité správy medzi občanov.

Dostaneme do rúk síce dve postavy, no budeme ovládať hlavne Esmu, keďže Malik je invalid, ktorý sa môže pohybovať len na jednom poschodí a aj to veľmi pomaly. Takže sa ho dalo využívať primárne len na vysielanie správ. Vylepšovanie základne bolo viac potrebné ako v Father’s Promise ale nakoniec som aj tak nevyužíval všetko, len sporák na varenie a stanicu na vyrábanie cigariet. Celý prechod trval 14 herných dní, takže neboli žiadne problémy s hladom a podobne.

Občas nastali problémy na nočných zberoch surovín. Keďže sa na niektorých miestach nachádzali vojaci či banditi, a ja som nechcel nikoho zabíjať, tak niekedy nastali problémy. Najhoršie to bolo v sklade, ktorý bol kompletne obsadený banditmi. Tam som hru musel opakovať aj 5 krát, až som to nakoniec vzdal a jedinú túto lokáciu som neprešiel.

Po príbehovej stránke sme sa točili hlavne okolo vysielania správ, ktoré zistila Esma na nočných zberoch. Či už neškodných ako o počasí či viac odvážnych, ako prezradenie ostreľovača či odhalenie minometného útoku na civilistov. Každá odvysielaná správa mala dopad na rôzne lokácie a hru samotnú. Zvolil som cestu podporovania rebelov a tým pádom som na seba priťahoval väčšiu pozornosť armády, aj za cenu ich možnej pomsty. A aj ked som tušil, že vďaka mojim rozhodnutiam nedopadnú moje postavy dobre, tak som si za nimi stál. Koniec bol nakoniec presne taký, aký som si prial a bol som s ním veľmi spokojný.

Celkovo hodnotím druhé DLC z balíku Stories lepšie ako to prvé. Viac ma bavilo a veľmi oceňujem rôzne rozhodnutia a ich dopady na celkový dej. Vylepšovanie základne stále nemá žiaden väčší zmysel. Spokojný som aj s koncom, ktorý aj napriek nepríjemným udalostiam dopadol podľa mojich predstáv. Ostáva už len posledné DLC a som celkom zvedavý aký príbeh nám vyrozpráva.

HODNOTENIE: 80/100%