Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The X-Files: Resist or Serve

Akte X: Resist or Serve

80
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
adventura > akční adventura
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
16.03.2004 PS2
Vývojáři:
Black Ops Entertainment
Trust no one. Prepare for anything.

Počátek 90. let se v USA odvíjel v duchu optimistického očekávání budoucnosti bez problémů náboženského, třídního či rasového charakteru. Nebylo těžké uvěřit, že historie skončila a globálnímu naplnění zjevného údělu Ameriky již nestojí nic v cestě. Zároveň vyvstaly jisté pochybnosti - nešlo ve Studené válce (1947-1991) především o zastření nepoměrně důležitějších dějů skrytých široké veřejnosti? Poslední dekáda před nástupem smartphonů vzbuzovala celou řadu otázek, na něž idealisté neochvějně hledali odpovědi. Fox Mulder s takovým zápalem vstoupil do FBI a záhy pro svou věc získal zpočátku rezervovanou Danu Scullyovou. Během let už na klikaté cestě poznání společně dospěli k zjištění, že lidstvo žije v propůjčeném čase a nikdy nebylo samo. Pravda je tam venku, skoro na dosah... Bude však o ni ještě vůbec někdo stát?

Resist or Serve vyšlo až téměř 2 roky po odvysílání závěrečného dvoudílu 9. série v květnu 2002, co do výpravnosti ovšem hra snese srovnání s point-and-click The X-Files Game (1998) z doby vrcholné popularity seriálu. Tento survival horor přináší hned tři (Renascence, Resonance a Reckoning) vzájemně navazující epizody řadící se mezi 2. a 3. díl ze 7. série (1999-2000). Na své si přijdou jak příznivci výletů ústřední dvojice za město, tak všichni, kteří oceňují konspirační mytologii seriálu, přičemž všechny známé tváře namluvily jejich skuteční protagonisté. Inventářem, úhly fixní kamery a strukturou lokací RoS připomíná první tři díly Resident Evil, dávkováním akce, hlavolamy a důrazem na atmosféru trochu Silent Hill hry. Hratelnost misí určuje volba agenta. Zatímco Mulder jde do všeho po hlavě, rozvážnější Scullyová před střelbou preferuje autopsii.

S oživením Akt X 10. řadou (2016) vyšel doprovodný titul nízkorozpočtové povahy The X-Files: Deep State (2018).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.