The Watchmaker

07.06.2002

Jedná se o 3rd person point-and-click adventuru, v níž se hráč ujme role bývalého poradce Scotland Yardu v oblasti paranormálních jevů Darella Boona a právničky Victorie Conroy. Oba hrdinové byli pověřeni úkolem navrátit zpět odcizený mocný artefakt, jehož použití na správném místě, které představuje hrad v Rakousku, může vést až ke zničení světa. Hrdinové mají na nalezení artefaktu přesně 24 hodin.

Jak už bylo řečeno, ve hře se ovládají dvě postavy, přičemž Darell využívá hlavně svou sílu a úsudek, a Victoria je jako správná právnička vhodná pro komunikaci s NPC a také využije svou znalost latiny. Většinu logických hádanek, puzzlů a úkolů ve hře lze vyřešit pouze za pomoci jednoho charakteru, ale v některých situacích bude nutná jejich úzká spolupráce. Oba hrdinové disponují inventářem. Z primárně nastaveného 3rd person pohledu lze přepínat do 1st person pohledu, ve kterém lze provádět úkony jako dřep a stoupnutí si na špičky, díky nimž se např. dají najít předměty, jež z 3rd person pohledu nejde vidět.

Čekal jsem thriller ve stylu GK, ale místo toho jsem dostal adventurní verzi Oblivionu. Má to naprosto absurdní dialogy, záběry kde z každého druhého se dá udělat meme. Jako jo, bavím se u toho moc :D A ten dabing je slast (tak špatný až je geniální).