@Fingon (komentář): V The Thirty-Nine Steps nejsou žádné mrtvé ani umělé jazyky, jenom regulérní londýnská a obecně americká angličtina, její skotské odnože a trochu pak ten polo-jazyk polo-dialekt, co Skotové používají.
@Drolin (29.10.2013 22:57): Jednou se snad dostanu i k nějakému klasickému kousku toho žánru, abych si doplnil základní herní vzdělání. :) Nějak si tedy nedokážu představit jakým způsobem se ono Umineko hraje. Tady přeci jen nějaká minimální interakce je, například zjednodušené kreslení pohybu při otevírání okna... takže alespoň v tomto ohledu by se to jako hra snad i uznat dalo...
@tloucihlavouostul (29.10.2013 21:36): Klasický ne - z kousku co jsem zkoušel zde vše působilo jako přílišné převedení knihy do audiovizuální podoby (což bylo také záměrem). Konečné závěry bych tedy z The Thirty-Nine Steps nebral (ostatně Umineko bez jediné interakce je pro mě hrou - více - než 99 procent produkce, a ty jiné, již s určitou formou rozhodování, také předávají podstatně jiný, osobnější, vjem).
Zajímavé, sice mě to na pár hodin zabavilo, ale vůbec jsem neměl pocit, že něco hraji. Jestli je tohle klasický zástupce vizuálních novel tak... nevím, já si dodnes myslel, že by měly alespoň občas nabídnout nějakou volbu, jak se dál v ději posunout. Tady se nedá ovlivnit nic.
@Johny8x (24.04.2013 21:39): To bude asi tím, jak se hry pořád odkládají a weby mají zastaralé informace. Na oficiální stránce je odkaz na Amazon, kde se dá koupit a na Steamu je coming soon.
@Malis (24.04.2013 21:22): Evidentně někdo nejspíš šířil mylnou informaci a některé weby prostě od sebe přebíraly špatný datum vydání, ale stejně to tak vypadá, že hra ani nevyšla. Nikde jsem nenašel ani digitální distribuci nebo tak, zkrátka ticho po pěšině... :)
@Drolin (23.04.2013 21:40): No mě to docela láká, hlavně to grafický zpracování se mi líbí, ale vím, že u adventury to není to podstatné, a když je i samotný příběh na prd, tak to nezachrání ani pěkný grafický kabátek. Až budu mít po maturitě a přijímačkách na VŠ, tak bych se tomu rád podíval na zoubek. :-)
@Johny8x (23.04.2013 20:35): Chvilku, leč námět není nic pro mě, takže jsem nepokračoval. Ale jak jsem koukal, autoři mají(měli) ambice podobně kvalitně zpracovat i jiná literární díla.

Ale moc si nedovedu představit, pro jaké publikum je toto tvořeno :).
Tak na tohle jsem se docela těšil. Já myslel, že to má teprve vyjít, a teď koukám, že to vyšlo už skoro před rokem. :-) Hrál to už někdo? A chtěl by se podělit o dojmy z hraní? :)