@Kunick (komentář): Tak mě napadá, že to hodnocení hry nebo DLC se může docela dost lišit podle toho, kdo kdy tu hru hrál, respektive během kterého rozšíření pokédexu. Od této chvíle už je totiž pokédex ze všech rozšíření dostupný i v původní hře (zdarma) pro všechny hráče. Ale těší mě, že sis Kitakami užil :)
Hej tak minihra Ogre Oustin' je prakticky nedohratelná v single-playeru (pro mě dokonce i na 'Normal' obtížnost), ale v Multiplayeru je to celkem fajn zábava, akorát se člověk musí pitomě párovat s lidma na redditu a ne přímo ve hře (meh).
(kdyžtak tady párování funguje dobře - https://www.reddit.com/r/PokePortal/comm ... e_oustin_megathread/ )
Ale teď jsem tim strávil půlku odpoledne a odměna za pokoření Hard levelu je cool (nápověda: hvězdičky :-)
@Tulareanus (14.09.2023 13:07): Díky za pochvalu. No, s tím závěrem základní hry by to mohlo být na případnou debatu, ale on to stejně každý bude vnímat jinak podle svého. Někomu to může připadat mrazivé, někomu ne :)
Z mojí strany tedy spíš doplním svůj pohled na věc; a to, že do "mrazivého" závěru nepočítám pouze potenciální zvrat a způsob vyústění, ale taky všechno, co tomu předcházelo a co se hráč dozví zpětně až na samém konci. Ono je to vůbec poprvé v pokémoní sérii, kdy se tvůrci odhodlali k výrazně temnějšímu tónu (možná bych s přivřenýma očima mohl počítat i N v Black/White, případně Cyruse a Distortion world v Platinum).

Pro ostatní bacha, velmi zásadní spoilery:
Je to poprvé, kdy je důležitá vedlejší postava (v tomto případě navíc profesor/ka hry) vyobrazena/vylíčena jako mrtvá.
Arven téměř do poslední chvíle netuší, že před ním stojí nepřátelská AI, která imituje jeho mrtvé rodiče.
AI chce všechny zlikvidovat, uvězní je v podzemí a dokonce jim uzamkne pokébally.
Teprve po finálním souboji si Arven uvědomí tíhu nastolených událostí a toho, jak ho negativní okolnosti formovaly v předcházejících letech. Není v pořádku, ale teď teprve může učinit kroky k tomu, aby se jeho emoční rány začaly hojit.
Jasně, znalého konzumenta to samo o sobě asi těžko nějak oslní, ale já byl úplně paf z toho, co se v Game Freaku odvážili vložit do hry (která je spíše určena dětskému publiku) a že jsem to dokázal i trochu prožívat :)
@Tainaru (komentář): komentár si napísal zasa super a rád som ho prečítal, hoci som ešte the teal mask nehral (ani sa zatiaľ veľmi neponáhľam, keďže času je menej a herné priority mám iné). Ale s jednou vecou si dovolím nesúhlasiť a to, že bol koniec scarlet/violet "mrazivý". Podľa mňa vôbec nie, až na to, že tam bol očakávaný nejaký zvrat to vlastne všetko deus ex machina vlastne okrem jednej postavy, všetko dobre dopadlo.
@Charllize (13.09.2023 21:22): Já teda minihry nebo side-questy velmi podporuju - ale musí to holt bejt udělaný kvalitně.

Co se pokéher týče je to často ode zdi ke zdi - v UltraSun/Moon bylo takovýto ježdění na Solgaleovi nebo Mantine surfing dost fajn, zato minihry ve Scarlet/Violet bych radši nekomentoval...

A ve starších hrách věci typu Pokéathlon, Contesty (probůh ne ty v BDSP! nejlepší jsou asi v ORAS), ale i neskutečně underrated PokéStar Studios (Black/White 2) - takovýhle side aktivity bych si opět nechal líbit!

Jinak myslim, že zvyšování hodnot jako Attack/Defense/Speed prostřednictvim (dobrejch!) miniher je naopak naprosto správnej směr - aktuální kosení 28-mi stejnejch pokémonů za sebou (standardní cesta, pokud člověk nechce utrácet statisíce) je imo přesně ten typ stupidního grindu, kterej by bylo potřeba vymýtit.
@Charllize (13.09.2023 21:22): No, taky nevím, která minihra tě naposled bavila, ale za skutečně dobré minihry považuješ Blitzball, Triple Triad, rybaření v Breath of Fire 4, Esowa ve Star Oceanu 6 a pak celou FF X-2, která je v zásadě složena z miniher :)
@Tainaru (komentář): K tomu DLC ti nepovim nic. Jen jsem se tak zamyslel která minihra mně naposled někde fakt bavila. Nevzpomenu si. Si tak říkám jestli by je neměli prestat do her dávat, co tak často čtu tak minihry bavi málokoho a většinou to považují za opruz. Ale asi to je jednoduchá cesta jak zpestřit gameplay.
@Kunick (13.09.2023 20:43): Já ani nevím, jestli to vůbec nabídne update automaticky. S DLC se to možná má udělat manuálně přes ikonku hry v menu Switche a pak software update, aspoň já to tak dělám.
Třeba tě ta minihra bude bavit i sólo :)
@Tainaru (komentář): Pěkný komentář! Teď mě štvě, že mi hra nenabídla update hned ráno a tak se k ní dostanu až o víkendu při cestě vlakem. Ale ta aspoň o to rychleji uteče. Jen jsem trochu víc doufal, že minihra bude zábavnější, ale možná to prodá ten multiplayer :)
Takže klasika, můj Garchomp na Lv100 má jako protivníky věci typu Lv60 Sentret, moje motivace zahajovat souboje s trenéry naprosto nulová.

To jsou takoví vořeši. Nejpozdějc v Gen 8, kdy se rozhodli pro DLC, měli prostě překopat systém Levelů - kdyby max. Level byl pro základní hru třeba 70, v 1. DLC se zvýšil na 85 a až s druhym DLC na 100-ku, mělo by to tu základní difficulty curve, kterou má každý dobře udělaný DLC (pro level-based RPG) mít.

(Jasněže by tu byl problém s importovanejma potvorama vyšších levelů - ale podle mě v důsledku vůbec ne tak zásadní. Prostě by se importovanejm monům snížil Lv na 60-ku, learnable moves by nešly moc nad ten Lv60, aby nebyl nutnej grind, hotovo - pro Ranked Battles stejně levelování vůbec neni potřeba).

Jsem totálně na začátku, dojmy podobný jako v základní hře v tom, že openworld je navrženej hezky, ale je strašně málo interaktivní - opět (zdá se) prakticky chyběj interiéry, akorát lovim potvory, který stejně už v 95% mám v HOME a sbírám rozházenej bordel v podobě items.

Storyline a lokace vypadaj přitom celkem fajn, ale že bych k tomu byl přikovanej, to fakt moc nejsem...

PS: zdá se, že Gamefreak aspoň opravil příšerně lagující boxy (úložiště potvor), ale jinak to běhá chvílema ještě hůř než základní hra, v jednu chvíli mi v nový lokaci hra regulerně na 2 sekundy zamrzla...
@Kunick (08.09.2023 14:03): Inu, moc od toho asi nejde čekat, ale lepší než nic :) Víc se tedy těším na tu druhou část DLC a tohle beru jen jako malý předkrm. Taky bych uvítal víc nových pokešů (soudě podle nedávných leaků). Každopádně díky za link.