The Spirit Engine

26.12.2003

freeware

Příběh začíná seznámením se s „šikovným“ horníkem, který kopal tam, kde neměl a nedopatřením vypustil na svět zlého démona, jenž musí být zapuzen zpět do hlubin Země pomocí tří hrdinů, které budete po zbytek hry ovládat. Ve vašem putování vás bude doprovázet podivná víla, která vám v mnoha nesnadných situacích poskytne velice cenné rady.

Jednotlivé postavy si lze na začátku zvolit, pojmenovat a upravit jejich vlastnosti podle potřeby, a dále se pak rozvíjejí klasickým RPG systémem. Za pomoci zbraní, štítů a kouzel se probijete nehostinnou krajinou a při tom budete plnit zadané úkoly, přičemž si ve vesnicích můžete kupovat za těžce vydělané peníze kouzelné předměty, zbraně a výbavu.

V roce 2008 vyšlo pokračování, které se nejprve prodávalo za pár dolarů a pár měsíců poté bylo uvolněno jako freeware.

Skutečně zajímavý projekt. Ať už mám na vyloženě na boj zaměřené RPG názor jakýkoliv, tak zde jsem se bavil a těžko soudit, zda je na vině spíše atmosféra toho bizarního světa, komiksová grafika, či pohodová a netradiční hratelnost. Svou jednu noc jsem si u toho proseděl a mám sklony přemýšlet o druhé.

Pro: svět, pohodová atmosféra, kazatelé s puškami

Proti: rozlišení, orientace na boj