The Samaritan Paradox

18.04.2014

Studio Faravid Interactive si mnozí undergroundoví hráči spojí spíše se statutem vydavatele, anděla strážného bdícího nad vývojem nezávislých her i vývojářů. Detektivním počinem The Samartian Paradox však tentokrát na trh vstoupili v roli vývojáře a pro svůj debut si zvolili adventuristy velmi oblíbený engine AGS (Adventure Game Studio).

Ústřední příběh se věnuje území Skandinávie, a to švédskému Gothenburgu roku 1984 a kryptologovi Ordu Salamonovi, jehož odjakživa fascinovaly "věci za závojem". Jakožto student oboru šifrování momentálně pátrá po inspiraci na disertační práci, jež by jeho pisatelské instinkty nakopla. Tu nalezne novinový článek, v němž se hovoří o sebevraždě uznávaného velikána literatury, novelisty a žurnalisty, Jonatana Bergwalla. Jeho poslední kniha "The Last Secret" vnesla čtenářům do mysli mnoho otázek a málo odpovědí. Čirou náhodou Salamonovi kolega Magnus jednu kopii pořídil, což hned přineslo ovoce. V ISBN čísle nalezl Bergwallovu šifru hodnou pozornosti. Bohužel Ord netuší, že tím nastartuje lavinu, která nakonec možná smete i jeho.

I tentokrát nás čeká klasická adventurní hratelnost napěchovaná sbíráním, aplikováním a kombinováním předmětů, občasný pixel-hunting a řešení všemožných rébusů, vždy v závislosti na situaci, ve které se ocitneme. Dostane se nám i možnosti vystupovat v nezvyklé dvojroli, občas se totiž ocitneme přímo v dějství samotné Bergwallovy publikace, a to v kůži hrdinky jménem Freja.