Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Road to Canterbury

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.04.2018 PCiOSAndroid
Vývojáři:
Choice of Games
Oficiální stránky:
https://www.choiceofgames.com/road-to-canterbury/
Anglie, léta Páně 1375. Edward, zvaný Černý princ, umírá. Země se nachází v konfliktu s Francií, probírají mírová jednání, která by však jeho smrtí byla zhacena a proto se zpráva o jeho zdravotním stavu nesmí dostat k nepříteli. A právě tuto zprávu nese jeho švagrová, šlechtična Philippa de Roet, do poutního místa Canterbury, kde se má setkat se svou francouzskou přítelkyní. Doprovázet ji bude i její manžel, jistý Goeffrey Chaucer. Družina poutníků z nejrůznějších společenských vrstev vyráží z Londýna, na poslední chvíli se k nim přidá i postava, kterou ovládá hráč. Protagonistu (pohlaví, jméno i sexuální orientace jsou zcela modifikovatelné) najme vůdce karavany, aby Philippu přesvědčil, nechat si tajemství zdravotního stavu Černého prince pro sebe...

Interaktivní román z pera kanadské autorky Kate Heartfield se inspiroval knihou Canterburské povídky a pokouší se na ploše několika dní trvající poutě ke svatyni Thomase Becketa simulovat středověký život, vztah k rozkoším a církvi. Hráčovy volby ovlivňují statistiky postavy, její temperament, vztahy k ostatním poutníkům (které mohou být přátelské, nepřátelské i romantické), reputaci atd.

Ovládáním hra nevybočuje ze stylu předchozích titulů Choice of Games, hráč tedy vybírá z několika (ne vždy dostupných) voleb a není možné se vrátit zpět. Udávaný rozsah titulu je 175 000 slov, hra byla mimo jiné nominovaná na cenu Nebula za psaní pro hru (Best Game Writing) za rok 2018.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Hry z produkce Choice of Games jsem objevil teprve letos a obě dosud hrané jsem hrál na mobilu, což je popravdě naprosto ideální platforma pro tento žánr. I když jejich hry neobsahují parser, interaktivita překračuje jak vizuální romány, tak gamebooky - těch voleb, které hráč má, je vcelku hodně a navíc by se tu dalo mluvit i o jednoduchém RPG. Místo síly nebo hit pointů jsou zde statistiky jako sečtělost, rytířskost, pieta / rouhačství, mnoho z nich tvoří páry. Hra navíc bere v potaz i loajalitu k oběma znepřáteleným zemím, a i když jste najmuti za určitým cílem, nic vám nebrání dohrát hru s odlišnou agendou.

Statistiky se navíc (jako v RPG typu TES nebo Dungeon Master) zlepšují jejich používáním, takže se vyplatí skutečně držet se jedné linie. V mém průchodu hrou jsem hrál za zbožného křesťana, který za žádných okolností nebere jméno Boží nadarmo, který je navíc sečtělý a dvorný (a ač se apriori nebránil romantickým vztahům, stejně to nakonec dotáhl na opata kláštera, což považuji za opravdu solidní výkon). Nicméně možností průchodu hrou je více, což je příjemná změna oproti klasickým gamebookům.

Moje závěrečné statistiky:
Pilgrim
Your name is Charles the Wise.

You have five pounds, three shillings, and eleven pence at the moment.

Your horse is Bucephalus, a fairly reliable rouncey.

Storytelling Contest: You spin a tale with some skill.


Humors
Choleric: 55% Phlegmatic: 45%
Sanguine: 46% Melancholic: 54%

Traits
Generosity: 72% Avarice: 28%
Blasphemy: 12% Piety: 88%
Humility: 66% Pride: 34%
Cunning: 39% Chivalry: 61%
Temperance: 71% Excess: 29%
Curiosity: 60%
Brawn: 43%
Industry: 47%
Education: 65%
Eloquence: 43%
Loyal to England: 77% Loyal to France: 23%

Relationships
Selime: 69%
Alisoun: 55%
Perkin: 64%
Elias: 61%
Bailey: 59%
Geoffrey: 61%
Casimir: 52%
Ludovic: 41%
Richard: 27%
Blanche: 70%
Mowebray: 50%
Perkin's Bond with Elias: 60%

Journey
Influence among Pilgrims: 68%
Renown among Nobles: 49%
Renown among Clergy: 82%
Renown among Merchants: 49%
Pilgrimage on Track: 46%
Convince Philippa: 51%
Expose Blount's Identity: 75%
+8