The Quest For Yrolg

31.12.2008

freeware

Hlboko v temnom dungeone sa nekromant Yrolg pripravuje na poslednú fázu svojho plánu na dobytie sveta. Ak sa mu podarí vyvolať silného démona, všetko bude stratené a to nechcú pripustiť traja statoční dobrodruhovi v klasickom zložení, bojovník, zlodej a čarodejka. A tak sa vydávajú do nekromantovho podzemného brlohu v ústrety dobrodružstvu, s cieľom ukončiť jeho vládu teroru. Ak si však myslíte, že budete hrať za nich, tak sa veľmi mýlite. Ste na temnej strane a vašou úlohou bude zastaviť ich.

The Quest For Yrolg je freewarovou point and click adventurou od štúdia Crystal Shard. Hra je pomerne krátkou záležitosťou, ale to neznamená, že aj ľahkou. Budete musieť komunikovať s inými postavami a používať predmety, súčasne však môžete vlastniť len jeden, ktorého využitie pritom nemusí byť na prvý pohľad jasné. Podarí sa vám naviesť hrdinov do pascí a zabrániť im v ich snažení? K dispozícii je anglický a dokonca aj český voice pack.

Schválne, všimol si niekto, že ak posledné slovo názvu prečítate odzadu, výjde vám z toho The Quest For Glory? :)

Parodie na Quest For Glory. Jednoduchá, výstižná a s řadou chyb, kvůli kterým jsem hru nedohrál. Nicméně musím říct, že i tak jsem si během hraní vzpomněl třeba na Maupiti Island. A to ne proto, že by tahle hra byla tak náročná jako spíš proto, že byla místy dost nemožná :)