The Purring Quest

Roztomilá ale nehratelná záležitost. Kočička se opravdu povedla, je velmi pěkně naanimovaná a dokonce má "v rukávu" i pár drobností navíc (třeba si sedne, když se chvíli nehýbe). Bohužel to je tak všechno, co zde můžu pochválit. Zážitek mi neskutečně kazí zvolený styl ovládání. Nejprve jsem asi půl hodiny dolaďoval nastavení kláves (nastavuje se pouze při spuštění hry) a pak se trápil s dvěma věcmi. Tou první je setrvačnost, kvůli které jsem často padal, nebo nedoskočil. Autor si s tím nejspíš vyhrál, aby to tam dostal. Ale měl se na to vykašlat. A tou druhou je NEUSTÁLÉ zasekávání hlavou o parapety, větve, odpadkové koše, zábradlí... prostě všude.

Levely se mi taky nezdají nijak povedené. Prostě jen běžím zleva doprava, na konci je "bossfight" a to je celé. Občas je potřeba nějakou překážku obejít tak, že se chvilku pohybuju nad zemí, ale tyhle momenty jsou kvůli sporadickým checkpointům opět spíš k naštvání. Trochu zajímavější to začne být ve chvíli, kdy začnete sbírat všechny kosti a hledat tajné předměty.

Škoda, těšil jsem se na to a věřil jsem, že si to užiju mnohem víc.

Pro: Grafika / Animace kočičky / Hudba

Proti: Zmršené ovládání / Zdržovací "dialogy"

Tématem sympatická hra s pěknou grafikou a spoustou iritujících detailů.

K ovládání mám jen jednu výtku: typy skoku, ze kterých máte při spuštění na výběr (a působí to jako čistě preferenční volba), nejsou rovnocenné - s tím vysokým, elegantnějším, se na některá místa nelze dostat.

Pro: skvěle vystižené kočičí pohyby, intro, závěrečné titulky

Proti: pitomý kočičí celebrity a většina textů, ošklivej font, závěr příběhu

Purring Quest je hra se zajímavým tématem. Akční Rambo zachraňující svět a kosící tisíce nepřátel tu byl už hodněkrát, ale osamělá číča na cestě skrz velkoměsto tolikrát ne. Zejména ručně kreslená grafika vynikne na první pohled.
Je tu na druhou stranu víc negativ:
* Za život jsem hrál dost "skákaček", ať už 2D a nebo 3D. Ale tak špatné ovládání jsem už dlouho nezažil. Odehráno na klávesnici, ale to jako důvod neberu, když ovládání šlo u tolika jiných platformers. Viz. záporné recenze na steam stránce hry, kde to lidé rozvádějí podrobněji.
* Odkazy na internetové kočko-celebrity mě nechávaly docela chladným a příběh/vtipy byly takové nic moc, křečovité.
* Hudbu není špatná, ale level-music jsou smyčky 2 minuty dlouhé a když ten level hrajete třeba 30-60 minut (často i kvůli blbému ovládání), tak se ohraje velice rychle. Koneckonců, soundtrack celé hry má jen 22 minut, není se čemu divit tedy.
* Hra vypadá jako určená pro malé děti, ale ty by se moc daleko nedostaly. Už první level je docela dost obtížný (a zas, z velké části kvůli ovládání - špatná návaznost vysokého/dlouhého skoku, setrvačnosti kočky při dopadu atd). Po několika hodinách se to dá naučit, ale to je hra už u konce a stejně mi to přijde krkolomné a těžkopádné. Šlo to udělat líp.
* Kočka nemá 9, ale 7 životů. Že by místní variace autora?

Zejména poslední boss fight v 5. levelu.

Vysbíráno 5/5 klecí, 5/5 předmětů a 1000/1000 rybích kostí.

Pro: Grafika, téma

Proti: Ovládání