The Musketeers: Victoria's Quest

07.01.2014

The Musketeers: Victoria's Quest je ďalším zástupcom subžánru time-management, ktorý reprezentuje napríklad séria 12 Labours of Hercules. Na začiatku každého kola je daná mapka, ktorú je potrebné zdolať tak, že sa pozbiera daný počet surovín a odstránia sa prekážky na ceste. Počas kola sa vždy objavia ja menšie úlohy, ktoré posúvajú dej do nasledujúceho levelu. Hráč môže bojovať s časovým limitom a získavať množstvo rôznych trofejí, alebo má možnosť vychutnať si všetko len svojim vlastným tempom.

V hre The Musketeers: Victoria's Quest hráč ovláda mladú ženu Victoriu, ktorá sa chce stať mušketierom. Známy klasický príbeh o mušketieroch bol v hre totiž obohatený o ženský prvok: Victoria sa vydáva zachrániť kráľa i celú svoju krajinu. Behom putovania po Francúzsku 17. storočia je jej hlavnou úlohou pomáhať miestnym ľudom a najímať ďalších dobrodruhov, ktorí budú stáť po jej boku. Victoria musí napríklad preplávať skrz pirátsku blokádu, ukradnúť poklad z dračej tlamy alebo sa vysporiadať s tlupou banditov. Počas preskúmavania jaskýň, hradov a ďalších lokácií sa učí vyrábať z nazbieraných surovín rôzne predmety a získavať magické vylepšenia, ktoré urýchlia jej činnosť a pomôžu jej pokoriť náročné úrovne.