The Magic Candle II: The Four and Forty

1991

Hrdinové zůstali stejní, jen nepřítel a místo dění se změnilo a výrazně rozšířilo. To za předpokladu, že hráč importoval charaktery z prvního The Magic Candle. Svět Gurtex sužuje nové zlo - pán démonů, Zakhad. Svět je tentokrát velmi rozlehlý s desítkami hradů, měst, i nebezpečných míst, včetně podzemních dolů. Jsou tu stovky NPC, bezpočet questů a mnoho zbraní a zbrojí.

Vyjma vylepšení grafického VGA enginu se hratelnost téměř nezměnila. Mezi těch několik málo novinek patří schopnost hrdinů zapamatovat si kouzla v noci, ve spánku. Hlavním cílem jejich putováním Gurtexem je, jak jinak, zmaření Zakhadových temných plánů.

@Richmond (06.04.2017 12:27): Pohyb postavy mi přišel strašně pomalej, navíc ten pc speaker u každého pohybu, to bych blil :) Pokecal jsem s pár postavama a vypnul to. Imho kdybych se donutil přežít první hodinu, tak bych se do toho dostal, ale nechce se mi do toho vrážet 70 hodin :o)