Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: Majora's Mask


Diskuze

< >
@Johny2005 (21.11.2017 20:41): Přesně tak, souhlasím. Také mám pocit, že se k těmto Zeldám musí člověk trochu prokousat, zvláště po tolika letech - ale odměna je o to větší. Díky za reakci :).
@Drolin (21.11.2017 16:25): tak jsem si to dočetl celé :D. Nedávno jsem psal komentář právě k té Ocarině a úplně vidím ten samý problém na začátku hry, který popisuješ ty. Já jí dal trochu více prostoru a pak jsem se nestačil divit. Masku jsem sice nedohrál, ale i tak musím říct, že mě Ocarina uchvátila o chloupeček více. Je ale jedna věc, která je pro mne u Majora's Mask opravdu geniálně vymyšlená a tou je padající měsíc. Jednak, jak se přibližuje, tak mi to vždy nahánělo husí kůži, ten pocit, že na zemi padá měsíc a jednak je to naprosto geniálně zapasované do děje a hry samotné.
@Johny2005 (21.11.2017 16:22): Komentáře ke 100kovým hrám dostávají speciální péči. Ale toto byl první draft napsaný v práci na ukrácení času, který splnil účel a rozpoutal plodnou diskuzi o hře Majors Mask... :))
@Drolin (21.11.2017 16:16): dobrá, tak už se na něj těším, začínal velmi zajímavě a je to má oblíbená hra, ikdyž jsem ji ještě nikdy nedohrál, tak právě možná po tvém komentu se do toho zase opřu :D
@Charllize (21.11.2017 15:38): Právě, abych ocenil tu "pořádnou" stovku dvě, která jsem se věnoval více (20+ hodin?), je třeba mít nahráno velké množství (tedy nahráno... vyzkoušet machaniky a designerské postupy) videoher. A při omezeném času to jinak než takto nejde. Ale určitě, je třeba znát platformy (od Amigy po PS4), žánry (od textovek a vizuálních novel po sportovní hry) a obecně se hrám - možná spíše v teoretické rovině - věnovat jak tomu dovoluje čas a nadšení.
@Drolin (21.11.2017 15:17): kdyz bych mel bejt k sobe uprimnej tak her ktery jsem dohral tak ze jsem je vytezil do maxima tak jich bude treba 150. Pak sou samo hry ktery clovek dohral ale tak neporadne. Ale zkusit co nejvic her je zasadni, i kdyz je nedohraju. V konecnym dusledku to je mozna dulezitejsi nez ty dohrane. Tedy pokud chce clovek mit prehled napric ruznejma platformama.
@Bodkin (21.11.2017 15:24): A musí také racionalizovat své časové investice určitým koníčkům :). Tedy zkoušet, možná povrchně, velké množství her a ty, které projdou sítem, se snažit dohrávat. Jako právě úžasnou Majoru. A o těch jiných číst v časopisech (nejlepší je Retro Gaming Magazine, studnice nových informací!), na webových stránkách a z diskuzí s jinými hráči.
@Charllize (21.11.2017 15:15): 2000 je moc, ale také to jde - ono dost her je kratších, a u experimentálních adventur a podobných žánru to roste rychle :). Jen člověk nemůže ztrácet čas hraním her vícekrát než jednou.
@Charllize (21.11.2017 14:52): Ne odehraných ale hraných :).

Se to nasčítá, jen PC bude přes 1000, a pak tu je SNES, PSX, PS2, SEGA CD, Genesis, Amiga, N64, DreaCast, Wii, GBA, NDS... on se to nakupí, pokud chce člověk vyzkoušet větší část. Navíc načtené emu a abadonware stránky, stovky časopisů od Levelu a Score po PS2 Magazín a Doupě... :O
@Drolin (21.11.2017 14:48): hele s tema tisicema odehranejch her ses mozna mimo. Ja si to taky myslel ale kdyz jsem udelal revizi tisice to nejsou. On je clovek casem zpitomelej a prijde mu to tak, ale skutecnost je jina. Byl jsem zklamanej :)
[neexistující komentář]: "Obsah zde má prim, a dva roky vývoje byly především věnovány jemu"

Hele, Drolin-kun, já někde viděl rozhovor s Directorem M'sM a ten říkal, že to vyblili za jediný rok. A u 3DS remaku si proto pochvaloval, že si s tím mohli dát víc práce.
[neexistující komentář]: "Hrál jsem stovky až tisíce videoher, tak proč si zrovna Majora's Mask odnáší absolutní hodnocení?"

Proto bych měl jedno filozofické slovo: WEEB :))))