Tak jsem dneska sehnal III + IV na PS4, tak to mám komplet, teď už jen zahrát :D
@S4TW (16.06.2023 11:06): To se ti u Cold Steel nestane díky devalvaci expů. Pořád budeš na úrovni jak bylo zamýšleno jelikož hra ti neumožní díky te devalvaci postavy vycvičit nad rámec příští lokace. Je to jedna z věci která mi tam vadila. Prostě na lvl 5 dostaneš 150 expu a na lvl 10 za stejnou priseru 5 expů. Jinak ta nejvyšší obtiznost je celkem záhul, hodně lidi ji používá až na NG+.
@Charllize (16.06.2023 10:40): no, DQ 11 mi to vynahradilo v postgame, kde byl final boss docela peklíčko, ale to bylo spíš tím, že jsem nevěděl, že musím na něj použít ten meč :D já zase nehledám velkou challenge, abych pořád umíral a musel se do detailu učit mechaniky hry, já jsem typický hráč na vyváženou normal obtížnost, relativně tím proplouvat s nějakou snahou a občas umřít, úplně ideální je na začátku mít větší peklo a s postupem hry být badass mašina :)

@jones1240 (16.06.2023 10:32): já nemůžu úplně říct, že mě jRPG zatím pohltilo, ale určitě víc jak dungeony... nicméně mám rád kvalitní příběhy a v tomhle jsou Japonci prostě o něco lepší, ale na druhou stranu spousta mechanik jRPG není úplně můj šálek čaje (hlavně grind, slabé side questy/aktivity, ....), taky spousta světů vypadá hodně podobně, aspoň teda Tales of Berseria vs Dragon Quest XI, kdy oboje mělo inspirace evropskými městy, oboje mělo pouště, hory, Havaj style atp... i příběhově se trochu bojím, že už mě tolik nebudou jRPG překvapovat, ale dost to samozřejmě bude o výběru a možná zrovna ToB a DQ jsou si víc podobný než pak ostatní kousky...
@S4TW (16.06.2023 10:23): Jo tak to budeš úplně v pohodě, ještě s tou motivací kolik si za to dal :D Pro hrace co radsi pribeh tak je Trails naprosto ideal. Pak urcite házej dojmy, protoze malokdy se stane že si někdo zrovna tuhle sérii vybere.

Pro mně to byl vlastně první velkej krok do JRPG žanrů a od té doby mě to pohltilo :D
@S4TW (16.06.2023 10:01): Xenosagu 1 a 2 koupíš celkem levně, problém je trojka, tu pod 3k asi nekoupíš. Nebo emulace. Remastery asi nebudou nikdy.

Cold Steel je jak na houpačce. Díky té megalomanské velikosti a kvadrilionu situací si jednou říkáš, ty jo to je neuvěřitelný, euforie a tak. A za chvíli, to si dělaj prdel nebo co, co to má bejt jako ?? :D
@S4TW (16.06.2023 10:01): Jasně to máš dobře nakročeno. Ale Trails je docela extrém, který mě sedl ale právě dost lidem nemusím. Jelikož třeba v prvním díle se příběh rozjede až v posledních dvou hodinách :D A je to extremne dialogue heavy, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

Ale když to zkousneš tak ti to nabídne fakt skvělý world building který muzou zapadni vyvojari jen a jen zavidet. Ma to fakt propracovanej svet.
@Charllize (16.06.2023 09:28): no, je to tak na 2 roky hraní, vkuse to určitě nedám. Mě dělá problém už Yakuza dát aspoň dva díly vkuse... které mimochodem chci dát ještě přednost (chybí mi dva díly) a pak bych se chtěl vrhnout na Trails (v rámci japonského obohacování, samozřejmě do toho mám ještě i jiné plány :)). Dost mě ještě láká Xenosaga, ale tam se obávám, že se nikdy nedostanu ke fyzickým kopiím, tak snad jen remaster/remake

@jones1240 (16.06.2023 09:35): no, uvidí, co echt japonský znamená, třeba Yakuzu fakt mohu, DQ XI mě docela bavilo a Tales of Berseria mě bavilo dokonce dost :), což jsou moje téměř všechny japonské zkušenosti (pokud nepočítám věci jako Tekken, MGS, Mario...)
@S4TW (16.06.2023 08:39): Super, jsem zvědav co s tebou těch cca 500 hodin udělá až je všechny čtyři dohraješ :)
Ja plně dohral jen jedničku a čtyřku. Dvojku jsem po 100 hodinách dokoukal na YouTube a trojku po 140 hodinách taky. Měl jsem mezi temi díly velké pauzy a nechtělo se mi po půl roce dohravat zaver dvojky a trojky. Je to šilenost, ale asi to stojí za to :)
hmmm, tak jsem si pořídil 1+2 a teď koukám, že 4 nejde na disku v podstatě koupit :D, krásný!
@jones1240 (04.10.2021 07:33): Nejvtipnejsi je, musím to zase zmínit, když ta serie celou dobu buduje pověst nějakýmu npc, jako ze je prakticky neporazitelny polobuh a pak když tu postavu někdy dočasně dostaneš do party tak bývá i horší než partu co mas :) Případne ji Rean vyklepne v duelu. Vlastně Rean je ten polobuh akorát mu to nikdo nechce přiznat :)

V te hře se už znají všichni takže narazit na někoho koho neznáš aby ti nepomohl moc už nejde. Vlastně je i dost těžké narazit na někoho koho Reanova parta nezachránila. Všichni jim dluží, kolikrát i zaporaci :)
Už asi 40 hodin ve hře a jo, i já milovník Trails musím uznat, že už to začíná být furt to samé (neboli teprve teď si to na přímo uvědomuji).

Stejný souboják neřeším, ale stále stejné řešení příběhových scén ve stylu “Nepritel je prilis silny, nevim jestli ho na podruhe zvladneme” v ten moment se odnekud z nebe přiřítí hromada kamarádů a všichni “Jé co tu děláte ?” “Ahoooj kamaráde !!!” a záporák jen “…”. No a hlavní partu z toho vysekají.

Nebo to že každý nechává hlavní hrdiny utéct a to i když je na ně zatykač. Já chápu že hodně těch co je nechá jít jsou jejich staří známí a je to už jen ze sentimentu. Jen tohle se děje pořád dokola :D

Jinak mě to baví pořád, postavy jsou furt super a Reanovi proslovy alá “Mirek Dušín” na mě pořád fungují. Jen to kouzlo už je docela pryč, i tak ale člověk má pocit že s od prvního dílu s hrdiny ušel velký kus cesty.

Snad ty nové díly dostali/dostanou potřebnou revitalizaci !!!
@Malignus (05.05.2021 21:37): Ne :)
Je to mnohem vic text heavy a ze vsech tech postav, lore a politicko - vojenskeho besneni jde hlava kolem. Ale i tak to je vyborna serie. A tou delkou a navaznosti i dost unikat. Treba Cold Steel se tahne pres 4 dily a vzasade jde o jeden pribeh ( podobne jako ME 1-3), kde najdes hru co by mela pribeh na 400+ hodin :)
Je to navic i problemove hrat s delsimi prestavkami, a chce to hrat v jednom kuse, jelikoz jinak na tebe hra treba ve tretim dile vyvali postavy a udalosti co byli nekde v prvnim dilu a kdyz mas delsi pauzu tak se to vsechno hur vybavi. Je tam toho moc, moc, moc.
Dalsi problem je ze ten flow hry a jeji system je ve vsech dilech prakticky stejny a pro tech cca 400 hodin to muze zacit byt ubijejici.
Je to az neskutecne detailni, takze az skoncis budes vedet jak ktera zenska voni a proc ma postava cislo 128 na batohu dve diry, obrazne .
Je se placam po 120 hodinach nekde ke konci tretiho dilu a zatim jsem nenasel sil to dojet, i kdyz me to bavi a zajima . Proste to chce cas a klid.
Podobne zdejsi main jrpg osazenstvo, Solidor uz u ctyrky mlel z posledniho a treba Jones uz pul roku trci nekde v pulce :)

Presunuto z diskuze o Albionu
Tak dohráno, skoro 100 hodin.

Popravdě asi nejhorší díl. Příběh stojí za houby (hlavně po přidání více nadpřirozených prvků) a něco se děje jenom na začátku a na konci. Jinak hlavně filler obsah. Tvůrci se bojí zabíjet postavy (i když by to určitě prospělo) a některé momenty jsou vyloženě debilní (konec druhé kapitoly).

Samotné vyústěný příběhu je uspokojující, ale celkově LoH moc dál neposouvá a nebýt tam Ouroboros, tak je to dost o ničem. Několik velice dobrých momentů by se ale našlo. Bohužel minimálně stejně tolik špatných. Žádný padouch není tak zlý, aby se nemohl nakonec polepšit a nezasloužil si obejmout. Všechny kladné charaktery jsou Mirkové Dušínové.

Souboják takřka na chlup stejný jako ve trojce. Hrozně moc assetů je použito z předchozích her a není tam snad ani jedno nové kouzlo.

Ale celkově svět a jeho politika, různé organizace a vůbec wolrdbuilding je na míle před většinou konkurence. Jsem rád, že Cold Steel skončilo, ale těším se na další díl.
@Solidor (13.11.2020 20:51): Ono by pomohlo kdyby v kazdem dile udelali jiny soubojak, rozvoj postav a nechali hratelny jen stary class VII. Ty postavy se posunuli po dvojce na dalsi uroven a bylo by zajimave sledovat detailne jejich zivoty po ukonceni akademie. Novy class VII dle meho nebyl dobry napad, je to to same, zelenaci se seznamuji, field study, akademie a znovu otukavani vseho podruhe. Jediny kdo se posunul je Rean a prave to jeho uceni se byt instruktorem je na trojce zajimave. A takhle to mohlo byt u vsech ze stare class. Takhle jsou tam jen jejich uryvky a ve vysledku to jen otravuje.
@Charllize (13.11.2020 20:46): Uznávám, ovšem ty stejné nedostatky se opakují už od prvního dílu a jejich napravení v nedohlednu.

Kingdom Hearts je na tom podobně a přesto jsem tenhle pocit nikdy neměl.

Trojce třeba pomohlo, že představila novou třídu a ty původní postavy šly do pozadí. Z tohohle už začínám mít trochu Sword Art Online pocit - pořád se tam objevují postavy, které už nemají moc co říct.
@Solidor (13.11.2020 20:36): ja tenhle pocit mam uz od druheho dilu a i remcam na presne to co pises uz od druheho dilu. Ale nebylo to tak agresivni. Jinak ale co by clovek cekal od neceho co ma 400 - 500 hodin gameplay celkove, proste to je extrem a vyzaduje to i extremni vydrz a pochopeni. I kdyz pri dohravani trojky uz casto u plno veci umiram, a umim si predstavit ze ve ctyrce to bude jeste horsi:)
Na druhou stranu to je docela vyjimecne dilo ty ctyri dily, tezko by clovek v hernim svete hledal srovnani. Proto to vzasade hodnotim kladne a budu kladne hodnotit i ctyrku az ji nekdy dohraju.
Mám za sebou nějakých 40 hodin - tipuji, že jsem někde kolem půlky.

Zatím teda docela zklamání. Je to pořád stejné jako ty předchozí díly, jenže ty desítky postav a organizací už začínají unavovat. Zase se děj skoro nikam neposunuje a natahování některých částí už přesahuje únosnou mez.

Údajně mrtvé postavy se pořád vracejí (čímž se vytrácí napětí) a celková šablonovitost všeho ničemu nepomáhá.

Absolutně se nevyplatí používat více., než čtyři postavy, ač se hra pořád snaží podsouvat další (těch mám na výběr už teď snad dvacet).

Namluveno je minimum rozhovorů a kolikrát jen jedna postava (většinou jenom třeba tři věty z celého dialogu).

To, že každá ženská postava se připojí do Reanova harému je už vyloženě trapné.

Musím se docela přemlouvat, abych to vůbec dohrál :(
@jones1240 (02.11.2020 14:26): V prvnim a druhem dile si nic takoveho nevybavim, ale trojka to mela v podobe te Shirley a Duvalie, jak ji osahava v lese na kopci :)
Ja jen ze ta diskuze je sranda, SJW agitatori vs zbytek sveta :)
@Charllize (02.11.2020 13:39): Twl tvůrci Trails jednou dají fakt takovou šílenou scénu a hned lehký pranýř, jako nikdy to tak explicitně nedali :D Mě to pobavilo, hlavně to sedne k tomu že čtyřka je mnohem více vtipná, například záporál který dá vzpomenout na Zeka z Xenoblade 2 :D

Přitom Trailsko patřilo k těm JRPG které byli opravdu při zemi v rámci humoru a fan servisu :D
Nevím jestli se mi to jenom zdá, ale fakt jsem se zatím u žádného dílu Trails, nenasmál jako zatím v tomhle. Docela mi přijde že dost přitlačili na humoru :D

Jinak to jak je hodně charakterů mi nevadí, jsem rád že se vrátil Lloyd a i ta holka z Trails in the Sky mě aspoň nahlodala na zahrání její série. Zatím je to každopádně mega top, mnohem lepší než trojka :D
@Solidor (28.10.2020 20:32): No prave. 40 postav. Az bych to dohral urcite bych to te hre vycetl :)

No a lidi co preskoci tri dily predtim a skoci rovnou na ctyrku asi moc nebude, ten soubojak je porad vicemene stejny. Mozna bych i ocenil kdyby nebyl, neco jako mela Xenosaga 1-3. Preci jen skoro 500 hodin ( starsi dily ho maji taky podobny) se placat v tom samem soubojaku uz je trosku moc. Aspon nejake vyraznejsi zmeny pri zachovani zakladu udelat mohli.
I kdyz, ono tam jde hlavne o ten pribeh.
Jenom za prvních šedesát minut se objeví asi 40 postav. Třetina z nich se ani jednou neobjevila v některém z předchozích tří dílů. Vysvětlování soubojového systému se taky moc nekoná. Vlastně je to docela svěží přístup, když vývojáři počítají se znalostí série. To se dneska už nevidí.
@Solidor (27.10.2020 15:20): udajne nejaky patch 1.01 uz je ale tu lokalizaci moc nespravil, co jsem cetl. Take jsem cetl ze nekdo ma odehranych 15 hodin a niceho spatneho si na lokalizaci nevsiml, ale asi zalezi na vic faktorech. Ono kdyz to hraje nejaky ital a rodily anglican muze byt v pohledu na to co je dobre a spatne prelozene dost rozdil.

From Sean (NISA Staff)

We are still waiting for an answer from SIE at this time. Please give us some time until we get an official response to share with you guys.

Please do not share bad advice, especially on repurchasing the game twice, using alt accounts for purchase and refund on main, etc. This is NOT the practice that we want and every player should only have to purchase the game once on the primary account to play it. We are working to resolve this ASAP.

B Advice: If you did follow the bad advice and bought the game twice expecting the ability to get a refund just be aware that the moment everything is alright it will start downloading on your system which will null any possibility of a refund. So stop auto-downloads if you are one of these people who didn't listen.

vypada to tedy na SONY a nemas se ridit tim co jsem ti radil :D
@Charllize (27.10.2020 15:12): Údajně i lokalizace je podstatně horší než u trojky, ale má vyjít day one patch, takže to třeba opravili.

Zrovna digitální vydání si můžou pohlídat nehledě na vir. Nebo to mají rovnou odložit, když jsou takové problémy.
@Solidor (27.10.2020 15:08): ja bych tipnul NIS, ani fyzicke objednavky nemaji v poradku. Mozna bych za tim ale videl ten vir, nedostatek lidi a prace na pul zerdi, home office a podobne. Bohuzel pokud to tak je tak bych se asi nezlobil.
@Charllize (27.10.2020 15:04): Docela by mě zajímalo, na čí straně je problém. Jestli Sony nebo NIS. A účelem předobjenávek je hlavně to pohodlí, že není nutné nic řešit. Odmítám dělat cokoliv navíc, když to není moje chyba.
@Charllize (27.10.2020 14:20): Poslal jsem refund. Volat nebudu, na vysvětlování to nějakému brigádníkovy, který tam jistě bude, fakt nemám nervy.

Nicméně pěkná odměna za předobjednávku. Jednu hru za rok si tahle koupím a tohle mám za to...
Zvlastni, pritom nekolik prominentnich youtuberu to uz hraje par dnu, ze by jim poslali krabicovku se mi nezda.
Vypada to ze nejdou stahnout jen predobjednavky.
Me krabicovka dorazi asi taky buhvi kdy, ale jsem v klidu, nejak momentalne na ten mismas postav a ze budu kazdych par hodin hrat za nekoho jinyho moc nelaka.

Spoke with Playstation Support just now and they said refund was ok since they verified that I had not downloaded the game. Got my refund, rebought the game and it is now downloading. This was EU support, by the way.
If you want an immediate fix, your best bet is to call them directly. Sending the refund form on the website may take up to 72 hours according to their FAQ.
@Solidor (31.07.2020 21:21): To byla jina doba. Ted v americe sedi deset Sony kravataku za stolem a navzajem si pritakavaji ze pro takovy nad stroj jako PS5 je dost neprijatelne aby ukazovala holky s velkyma ocima co jim sem tam kamera zajede pod sukni. Rikaji si, ze bude lepsi ukazovat jak napraveny dobytek Kratos proziva druhou mizu a nachazi v sobe co je ta prava otcovska laska. To bude pro mlade americany to nejlepsi, obvzlast kdyz se ukaze ze Kratos delal jen mimikry a ve skutecnosti je afroamerican: O tomhle, v kostce bude nova PS 5 :)

Playstation uz bohuzel neni tradicni japonska konzole :( I kdyz po technicke strance ji to prospelo, japonci jsou prilis velci hokus pokus jedeme 25 stoleti designeri.

A kdyz uz teda remcam. Tak si schvalne zacni vsimat kolik budoucich her bude mit featuru ze kdyz spadnes z vysky tak ti to sice sebere vechno zdravi ale postava neumre :)

O zpetne si myslim ze bude polovicata, a necha se to z casti na bedrech vyvojaru puvodni hry. Ona Sony o ni ani moc nestoji, preci jen aspon tak rok dva budou jeste chtit prodavat i ps4.
@Charllize (31.07.2020 20:57): Ale jo, pociťuju to i na sobě. Naskočit do nového herního univerza mi poslední dobou dělá dost problém. Zvlášť když jsou většinou u RPG vývojáři magoři a nacpou tam dvacet frakcí a padesát bohů s nezapamatovatelnými jmény :)

Na PS4 toho taky zpočátku moc nebylo? Pamatuju si, jak jsem na storu viděl jenom Omega Quintet a to zrovna next gen nebylo. Uvidíme, jak to bude s tou zpětnou kompatibilitou, ke které se Sony pořád nemůže nějak pořádně vyjádřit.
@Solidor (31.07.2020 20:47): Je to tak. Uz vetsi mnozstvi lidi na tramvajove zastavce me dokaze zkazit nekolik hodin zivota a zhorsuje se to :)
I kdyz Suikodeny mam docela rad.
PS5 nevim, ale switch by asi mozny byl. PS5 bohuzel na tenhle segment, dle ruznych vyjadreni moc cilit nechce? Ma to byt ultimatni stroj pro mainstream hrace. Vsak uz ted ma Switch v tomhle trochu navrch.
Proc treba nejsou na ps4 remastery Grandia 1 a 2. Pripadne Dragon Quest 1-3 ?
BTW suskanda o Sky trilogii na switch je az podezrele silna.
@Solidor (31.07.2020 20:30): podle me moc dlouho ne, kdyz je ted jasne ze je o serii na zapade dost zajem. Navic to nema uz Xseed ale mnohem schopnejsi vydavatel.
Jinak me z te plejady postav v traileru zacla brnet hlava. Ale Lloyd a Rean je dobra dvojka, to se musi uznat.
Doufam ze to je zacatek dalsi ctyrdilne serie, lol

Co ted tak ctu maji tam byt tri separatni linie ktere se v ruznych bodech protinaji. Neco podobneho ma Alliance Alive a bylo to hodne dobre.
@Solidor (31.07.2020 12:18): Ony ty karty v Trails jsou chytre zasazene do toho vlaku, a clovek si proste to jedno kolecko dal, i kdyz za tech 50 vztahovych bodu to ani moc nestalo.
Ten manager ve X-2 jsem poradne nikdy nehral, hlavne proto ze se zpristupni az v posledni kapitole kde mam vzdycky tak deset dulezitejsich veci na praci. Mno a co se Triple Triad tyce tak tam jsem bez navodu ziskal vsechny karty, samo ne pri prvnim hrani. A muzu rict ze ti finalni souperi byli celkem opruz a loadoval jsem celkem casto. (nebo mi to hur mysli:)
@Charllize (30.07.2020 22:33): Triple Triad srážela neschopná AI, aspoň z toho, co jsem hrál.

Blitzball byl zajímavý hlavně v tom, že ho integrovali do příběhu. Taky jsem mu na PS2 věnoval dost času, ale jinak to byla minihra dost blbá a nedomyšlená. V X-2 byl hráč jenom manažer, pokud si dobře pamatuju. To mi přišlo lepší. Byla tam ale ta blbost s mincema.

Karty ve trojce jsou určitě lepší, ale ta primitivnost těch předchozích měla něco do sebe. Šlo opravdu jenom o krátkou minihru, kde se daly zlepšit vztahy. Dala se úplně vynechat a její hraní nezabralo moc času.
@Solidor (30.07.2020 15:29): Me to zas tak strasne nevadi :) Spis me mrzi ze to obvykle k nicemu moc neni, pripadne kdyz se vyskytne v tech minihrach neco fakt dobreho a uzitecneho tak pozadavky jsou prestrelene a clovek tim musi stravit hodiny. Kdyz to je ale zabavna minihra, jako treba triple triad vve FF8 nebo internetove stranky ve Front Mission 3 tak s tim ten cas rad stravim.
Posledni rybareni ktere me bavilo bylo v Breath of Fire IV a vareni asi v Berserii pac to slo nastavit na automatiku. Casino bylo dobre v poslednim Dragon Questu. Sveho casu jsem taky rad hral Blitzball, ale treba uz v tom remasteru FFX co vysel na ps3 me to uz moc nebralo.
Ale mam za to ze kdyz je hra dobre udelana jako celek obejde se bez miniher, obecne jsou minihry gimmick ktery neni moc treba a uz se to proste moc opakuje.
Trba ty karty v Trails 1 a 2 byl desnej platfus, dobre ze ve trojce uz jsou o dost lepsi.
@Solidor (30.07.2020 13:53): Vareni je taky dobry herni mor, taky to je skoro vsude. V inventari vlacis desitky ingredienci kazdou po 80+ kusech a za celou hru pak udelas pet polivek a jeden gulas a vykasles se na to :)

karty, vareni, rybareni, casina a podobne. Treba Berseria mela nektere celkem originalni minihry, ale taky jich tam bylo zbytecne moc a vzasade jsem je moc nedelal.
@jones1240 (30.07.2020 11:41): Ja ve hrach minihry nepotrebuju vubec, spis me to otravuje, ale jeste porad si mysli ze to asi dost lidi bavi. Nejhorsi je rybareni, to je uplne vsude a je to dost otravne. Docela dobre ho ted vyresily v novem Sword Artu, je to bez minihry, jen se nahodi udice a vytahne ryba :)
Tak ten nový díl co se připravuje bude mít i plážové minihry, hádám že v tomhle díle přibude i kopa fan servisu, teď jen otázka zda to potřebujeme :D Ale jo tohle vypadá fajn.
První : :)

Konecne konec. Tahne se to skoro pet let uz. Ale ja se tesim az si to zahraju jako celek od zacatku.
Jinak se obavam ze tam bude zbytecne moc hratelnych postav a zase se to bude kouskovat kazdou kapitolu za nekoho jinyho, to me u trojky dost vadi. Ne ze by to nebylo i predtim, ale ve trojce mi prislo ze tam ten starej class VII je jen jako takovy mensi fan service a prilis to tlacilo na pilu, vubec by mi nevadilo celou dobu hrat za novy class VII, Rean tam byl, tak co.