The Legend of Candlewind: Nights & Candles

Night & Candles: Legend of Candlewind

12.02.2015

Hluboké lesy Blackwoodu ukrývají někde ve svém středu městečko Candlewind, jehož obyvatelé žijí v relativním klidu, zabráni do své práce na chudých políčcích nebo v okolních lesích. V tmavém podzemí a hluboko v jeskyních pod povrchem se vzdouvají temné síly zla a hodlají vystoupit na povrch. Obyvatelé města se právem cítí být v ohrožení a městští představitelé vysílají skupinu hrdinů na svou záchranu. Ti vstupují do hlubokých kobek v horách Frost Mountains v naději, že se zde ukrývá artefakt, jehož moc zachrání všechny v Candlewindu.

The Legend of Candlewind vás vyšle v čele pěti hrdinů vstříc nebezpečí, do útrob dungeonů, kde se postavíte řadě monster a smrtelně nebezpečných bytostí oplývajících magickými silami. Tahové souboje prověří vaše taktické schopnosti, s každou bitvou se vaše dovednosti zvyšují. Vývojáři se hrou snaží jít ke kořenům a ve stopách starých RPG, s deseti úrovněmi rozsáhlých jeskynních systémů, skrytých místností, nepřátelských barbarů, goblinů a bossů.

Tato záležitost mě opravdu zaujala. Nevidí se příliš často, aby měla hra na Steamu 100 % záporných reakcí :-) Byť z malého počtu uživatelů.