The Last Crown: Blackenrock stále žije :)).

244 zhlédnutí 2. 11. 2022

Lovely to hear a bit of Nigel, doing what he does best. Currently evaluating work left to be done on this unfinished project, which looks to be mostly missing vocals in places. Other things may have moved on, but Saxton doesn’t change much. This walk around the Highwayman Inn is one of Nigel Danvers ‘out of town’ quests.

Klidně si ještě počkám, ono je asi jedno zda to bude 14 nebo 20 let... :D
The Last crown Blackenrock Vs Asylum Senscape Hey everyone, who fancies a bet? The Last crown and Asylum have been coming soon forever. Which title will be out first do you think? I’m going to say Asylum. Let me know your thoughts.

Já tedy vsázím na Crown! :)
Bohužel kvůli čecháčkami nahajpovaném hororu od dvou lidí "Someday You'll Return", se opomíjí fakt že se opravdu blíží vydání jednoho z nejlepších hororů od JEDNOHO VÝVOJÁŘE !!!

Preview je zatím z prvních dojmů skvělé a tvůrce hry překvapuje hromadou milých detailů, které je radost objevovat.

To čekání je neúnosné !!!
After much and many delays, Blackenrock will be out later this year (Nov), come rain, shine, or murder.

Blackenrock Scenes

Pokud by to vyšlo, tak by to bylo 11,5 let od mezi prvním a druhým dílem :).
1. Silent Night (Winter 2019)
2. The Last Crown: Blackenrock (coming soon, very, very soon, probably 2020)
3. Dark Fall - Storm Warning (2030)
4. Bracken Tor (2040)
5. Glastonbury (2050)
6. A new project from our two heroes, probably Dark Fall 5 (2100)
7. Another new project, maybe Bracken Tor 2 (2500)
8. Another new, still secret project, maybe The Last Crown: Blackenrock Revisited (3000)

What do you think, how many Jonathan Boakes and/or Matt Clark games will be upcoming in one year from today and what will be their titles and release dates?

:))
@Drolin (21.09.2018 08:50): Nice :)

Je pravda, že když jsem někdy v roce 2014 dohrál původní TLC, tak ten zážitek u mě vzkřísil zájem o hry tohoto žánru. Člověk samozřejmě hrál lepší i horší, ale na tom mém pomyslném žebříčku se TLC drží jako adventurní topka.

To čekání je druhá věc, ale na druhou stranu, pokud bude Blackenrock alespoň zčásti takový, jako bylo původní TLC, tak si rád počkám, ostatně, na čekání jsme si tady už zvykli :)
@Tarhiel (21.09.2018 10:17): Nerobí, jen je to perfekcionista a chce mít druhý díl výborný. Já s tím tedy problém nemá, ač čekám sedm let (a další hráči deset let). Boakes je pro mě designér a tvůrce číslo jedna - to natahování (hra měla vyjjít už 2013 :) je nepříjemné, ale vždy je vidět světlo na konci tunelu.

A zahraj, je to úžasné. A budeš mít štěstí, že pokračování asi už přeci jen vyjde další rok.
@Drolin (21.09.2018 08:50): No, čím viac čítam o tomto vyvojárovi/roch, mam pocit, že je to zlý vtip a zo svojich hráčov si robí srandu.

Ako sorry, ale jeho fanúšikovia roky čakajú na uzatvorenie príbehu, s ktorým ich roky naťahuje, že to príde ASAP a teraz si začne pracovať na nejakom daľšom prequeli?
Ešteže som to nehral, aj keď som na The Last Crown počul chválu.

By som mu neveril ani nos medzi očami a na hru by som sa vykašľal, pokiaľ nevyjdú všetky diely; začína mi pripomínať herného G.R.R. Martina.
We are excited to unveil Silent Night, a new addition to The Crown Games ghost-hunting series, coming this December!

Boha! Další prequel!

I spent a very long time writing TLC2 and 3, and recorded hours of dialog, it's no mean feat to create something so big, so I will see it through. It's good too. Much better than before. So, sorry as always for the delay, but trust me when I say it's coming ASAP.

@TRIAn29 (18.09.2018 14:41): Také bych řekl, pro mě jde řadu let o tu nejvíce očekávanou hru.
@Drolin (18.09.2018 10:51): Ono z těch informací, co psal publisher jako oficiální vyjádření tuším v listopadu šlo znát, že ta hra je větší oříšek než čekali (+ dodávaný obsah ze strany vývojáře, masivní herní doba), ale že na ni pochopitelně pracují. Z toho jsem tehdy usoudil, že si asi počkáme.

Na druhou stranu, pokud na ni skutečně pracují (jakože asi ano), tak je zjevné, že se ten release date blíží. Já osobně se nechám překvapit :) Ať už to bude letos nebo jindy, myslím, že se máme na co těšit!
I have talked to Boakes on Facebook a few times he has said he kept adding quests and story to blackenrock untill he realized it had hit 100+ hours of play time.

:D
@Drolin (27.04.2018 14:00): Takže HoHi bude finále? Prequel, predpokladám, súrne k príbehu potrebovať nebudeš na to, aby si po vydaní HoHi mohol začať sériu hrať, keď nechceš čakať 15 rokov na posledný diel, však? :)
@ugraugra (27.04.2018 13:53): Jsi v roce 2013 :)).

Nyní už je vše jinak, vyjde velký druhý díl The Last Crown: Blackenrock (dříve The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle, který nakynul na 100+ hodin) a pak (asi tak za 15 let) finální třetí díl, prequel, The First Crown!

Samozřejmě, u Boakese může být vše jinak, proto to editnu až hra opravdu vyjde :).
"sloužící jako prequel k již plnohodnotnému druhému dílu plánované trilogie nazvaném The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle, jenž je plánován na konec roku 2014. "
Počkat, takže ani Blackenrock není plnohodnotný druhý díl? To bude až HoHI?
Datum vydání:
03.03.2008

Koukám, už je to více jak deset let od prvního dílu! Horší jak Daikatana a Duke Nukem Forever.
@Drolin (12.11.2017 18:32): Mně už vlastně přestává vadit i to neustálé odkládání, člověk si na to prostě zvykne. Sem tam nakouknu do Steam diskuzí, kde lidé bědují, ale všechno nasvědčuje tomu, že se na hře pořád pracuje a pokud to bude stát za to, jsem ochoten si počkat :)

Mimochodem, zajímavý je tento changelog Blackenroku na Steamu https://steamdb.info/app/291750/history/ aneb jak se měnilo datum vydání v čase :)
Na Steamu v diskuzi se objevilo vyjádření kohosi z Icebergu (publisher):

"Quick update here. The game is not released for the reason that it is not finished. The game is huge (really huge) and it takes more time than expected to get it right. Having said that, the devs are still working to finish the game and release is getting nearer every day. We cannot share a date with you yet, but we will. ".

Jako zajímavá se jeví reakce na dotaz, co je na hře tak "huge" a následné odpověď:
"without going into details, it is mostly huge for gameplay, but that also results in a bigger download size. ".

@Drolin (13.07.2017 11:41): No ano :)

Všechno prozatím napovídá tomu, že by to do konce roku být mělo. Já jsem zrovna tipoval tak září / říjen a dost možná se dočkáme. Pokud už hru betatestují, tak přeci jen už se musí blížit svému releasu. Byť pomalu, ale jistě!
Guy walks into a bar, sees Johnathan Boakes. Asks him when The Lost Crown’s coming out.

Boakes says “this year”.

@TRIAn29 (16.06.2017 13:53): Ale tomuto roku věřím, přeci jen, už vyšel i nový Bracken Tor (ač prakticky nepovšimnutý hráči..)!
@Drolin (16.06.2017 09:41): Tak já už mám taky naplánované, že v momentě vydání hry půjde všechno stranou :) Nechci ani počítat ten čas, který člověk věnoval vyhledáváním nových informací, kontrolou, co nového píší na Steam diskuzích, oficiálních stránkách atd.

Jak sám píšeš, blíží se to a stejně tak se blíží ty herní momenty, které jsme zažívali u prvního TLC!
@Drolin (15.06.2017 14:35): Přiznám se, že moje nadšení nijak neupadá, přestože už mě unavuje sledovat ty diskuze na Steamu. Také už jsem si za tu dobu zvykl na ty informace a předpoklady, kdy je očekáváno, že to bude v nejbližší době.

V nějaké diskuzi na Steamu jsem se dočetl, že v květnu byla údajně hra cca. v 50-ti procentech playtestu, což už snad může naznačovat, že se pomalu blížíme k onomu dlouho očekávanému dni vydání :)
Jonathan Boakes - TLC2 is still up next from me, this Summer, as it’s been hanging around for too long, and wants to live! Then, after that, I’m hoping Dark Fall will be making an appearance this December.
June 2 at 10:12am

Jaká je šance na léto s TLC? :))
Dle diskuzí zatím to má mít 40gb, docela dost na adventuru :)) (ač to je ještě asi bude komprimováno více), a vydání Q2, tak snad nanejvýše měsíc, či dva (Blackenrock is due for release from mid to end of Q2 in both digital and boxed copy versions).
@Drolin (16.03.2016 16:47): Tak tak, příběh, atmosféra, smysl pro detail, vyřčené i (dosud) nevyřčené souvislosti, poodkrývání toho, co je zastřeno tajemstvím. A samozřejmě nesmím zapomenout na soundtrack, který alespoň v mém případě je u TLC jedním z nejčastěji přehráváných herních OSTů za poslední dobu.

Teď nám už nezbývá nic jiného než netrpělivě čekat :)
@TRIAn29 (16.03.2016 16:41): Právě, také mě podobně žádná hra neoslovila (tedy ještě Umineko) a na pokračování příběhu se moc těším. A jak píšeš, v původím TLC toho bylo tolik... pokud to Jonathan zopakuje tak asi dalších jasných 10/10.
@Drolin (16.03.2016 16:25): Přesně tak, také nevím o jine hře, na kterou bych čekal s větším napětím, než na toto. Už teď jsem úplně hotovej z toho, co nás čeká (přihlédnu-li k tomu, jak jsem původní TLC prožíval).

Release vidím také do měsíce, snad už nás Jonathan nebude moc napínat a vyjde to co nevidět :) Já už se tak těším!!!
@Drolin (16.03.2016 14:51): Mám úplně stejné myšlenky :) Rozsah bych tipoval zhruba na stejnou dobu jako u původní TLC. Běžně mě hry s delším časovým rozsahem spíše odrazují, ale konkrétně tady se na to maximálně těším. Myslím, že nás čeká hodně příjemné hraní! (které jako obvykle u Boakese, bude stát za to!).
Trick!

Blackenrock is out the end of November, early December.

No-one releases new games for Halloween, it seems, as it's the season of Sales and Bundles, especially anything ghostly or horror orientated. But…

Treat!

I'm releasing a game anyway. It's a proper game, with all the Crown trappings you'd expect, and it's actually set on Halloween. There's a mystery to uncover, ghost-hunting gadgets, a séance, and lots of traditional Halloween games.

Ok, tak už skoro pokračování k nejlepší hře všech dob!
@Drolin (20.09.2015 01:01): Je to pár dní zpátky, co jsem se takhle právě nad vydáním hry zamýšlel (v tom smyslu, bylo by dobré, kdybychom už něco nového věděli...) a najednou čtu příspěvek od Tebe :) Paráda, po přečtení toho článku jsem ještě napjatější než doteď!
@TRIAn29 (23.06.2014 20:06): Nepochybně. Tři oznaméné "Crown" (Blackenrock, The Last Crown a The First Crown) adventury dávají velký prostor k pokračování směřujícímu k velkému finále. Zatím si můžeš zkrátit čekání Dark Fall sérii, Barrow Hill, Scratches, Darkness Within a Rhiannonem :).
@Drolin (23.06.2014 18:07): Jasně, dík za info. Pro mě to byla opravdu bomba v tom, že poslední point and click adventuru jsem hrál jako dítě opravdu hodně let zpátky, tohle byl spíš takový experiment to vyzkoušet aniž bych věděl, do čeho jdu. Ten výsledek byl ale úžasnej.

Právě proto jsem byl velice příjemně překvapenej, když jsem zjistil, to co právě Ty píšeš - že se chystají Blacknerock a pak plnohodnotný The Last Crown.

Sice si možná počkáme, ale myslím, že to bude stát za to :))
@TRIAn29 (23.06.2014 16:11): Jj, je škoda, že mimo kruhy okolo adventuregamers či gameboomers je The Lost Crown obecně podstatně méně známý titul, než takové adventury Daedliců, Wadjetů či Animation Arts. Nicméně já k TLC přistoupil již s tím, že půjde o jeden z vrcholů, a to se také naplnilo :).

A dle zpráv by mohlo být hotovo v září až listopadu, nyní v létě kontrolovat vydání asi nebude třeba.
@Drolin (23.06.2014 15:09): No super :)

Já jsem se k Lost Crown dostal relativně nedávno před pár měsíci a byl to alespoň pro mě nečekanej herní zážitek :) O to spíš těď každou chvíli koukám, jestli už Blackenrock náhodou není venku.

Myslím, že se máme na co těšit :)
@TRIAn29 (23.06.2014 14:53): Já už tři roky :).

Nicméně oprášil upravenou steam verzi Lost Crown, a nyní by se tak Boakes měl plně věnovat finiši Blacknerocku a hlavně plnohodnotnému The Last Crown, které ale vidím asi až na konec 2015, 2016, pokud s tím ještě bude hýbat (což je skoro jisté).
Konečně dostupné video ze hraní. A snad i vydání v Q2/Q3 roku.

(Bracken Tor a Prominence jsou dle všeho již také ve fázi testování a drobného dokončování)
Nemoho se dočkat, ač půjde více méně o placené demo (v kontextu Lost Crown to však znamená, dle informací, pět a více hodin).

A nové screenshoty.