@stromz (komentář): len jedna vec. Kieran nešiel do blueberry academy na študijný pobyt. On do tej školy chodil už pred teal mask a v Kitakami mali aj Carmine na sebe blueberry školské uniformy.
@Kunick (16.04.2024 19:29): Heh, to jsem si ani neuvědomil s těmi barvami uprostřed. Připomnělo mi to spekulace o tom, že by snad ještě mohla být jedna legendárka před námi, i když kdo ví.
Jo, tahle dlouhodobá péče o aktivity ve hře mi vždy přišla sympatická, raidy + dárky. Ale mohli by dávat nějaké lepší dárky teda :D
@Tulareanus (16.04.2024 13:01): zní jako plán. něco nastřádám :) GL a pak postni nějaké fotky do diskuze (předpokládám deskovkove)

@Tainaru (16.04.2024 14:10): Dává smysl, Indigo i teal jsou pak zase pěkně uprostřed. Jn, ale zase furt lepší než když vydáváli úplně novou verzi jako X2 nebo ultrasun. A ikdyz jen vydavají raidy, tak to vyvolává pocit, že se o hru starají.
@Tulareanus (16.04.2024 13:01): Mohli, ale tím by už nemohli přímo či nepřímo odkazovat na želváka :)

@Kunick (16.04.2024 11:00): To máš pravdu :) No, Scarlet a Violet jsou údajně dříve nerealizované nápady z doby, kdy ještě chtěli vymýšlet ty barvičkové názvy (a jestli si dobře vzpomínám, tak - vztaženo k mechanice hry - symbolizují barevné spektrum od infračervené po ultrafialovou)...
@Kunick (16.04.2024 11:00): Dnes hrám warhammer, ale zajtra večer by som mal mať čas. Porob si asi nejaké BBQ questy, za každých 10 máš potom špeciálny (červený) quest a za splnenie červených dostávaš potom snacky, ktoré ti v Paldei spawnujú podľa typu snacku, konkrétnu legendárku. Tieto snacky ti dáva NPC Snackworth, ktorý sa po dohraní objaví pri vstupe do Blueberry Academy. Čiže potrebuješ ho mať odomknutého. Prvých tuším 13 legendáriek vieš takto získať sólo, potom na 3 sú tieto group questy, ktoré chcem robiť a potom je nejakých 9 exkluzívnych pre druhú verziu hry, ktoré sa dajú práve cez group questy v rámci union circle tiež získavať, ak som to správne pochopil. Takže jediné, čo ti treba je asi dvaja lvl 100 pokémoni na likvidáciu divokých pokémonov v rámci group questov. Asi netreba ani lvl 100, ale tak je to asi najjednoduchšie a najrýchlejšie.

@Tainaru (15.04.2024 14:27): Mohli to nazvať Blueberry Academy alebo "Oceanic adventure" alebo "Terarium Trouble" alebo niečo také. Nie podľa key itemu, ktorý sa v hre vôbec nespomína a iba ho len tak random obdržíš a následne použiješ a to je celé.
@Tulareanus (15.04.2024 02:10): K těm názvům; ona všechna ta DLC na Switchi mají názvy nějak spojené buď s danými legendárkami, nebo herní mechanikou. Asi je těžké pro Japonce najít vhodný název tak, aby něco naznačili, ale zároveň toho moc neprozradili, a taky aby to nemělo moc dlouhý nebo krkolomný název :)
@Kunick (15.04.2024 00:24): tak daj potom vedieť, keď príbeh dohráš, nech dáme tie questy.
A podľa mňa je to skôr wishful thinking, však area zero je tam od začiatku s/v a imho veľmi slabo napasované na koniec dlc. Inak som rozmýšľal, že tak ako teal mask sedí ako názov na prvé dlc a má symboliku, tak druhé dlc indigo disk pôsobí názov a načo sa vzťahuje, extrémne slabo a od veci, ako keby nevedeli nič vymyslieť.
Tak jsem trochu pohnul s příběhem a pomalu finišuju... a možná jsem objevil kolo, ale jak furt mluví o Area Zero... nemá to být hint na Pokemon AZ? Nebo jen wishful thinking?
@Tulareanus (11.04.2024 22:40): Já spíš myslel hodiny než se dostanu do fáze, kdy je budu mít řešit :)

Hmm nějaké 5/6 budu mít taky. Tedy asi ne startery, spíš jsem si stavil do raidu mimikyu, azumarilla apod.
@Kunick (11.04.2024 22:23): budem rád keď tie questy dáme vo dvojici by to malo ísť rýchlo a určite nie toľko hodín.

Inak keby si chcel tak mám nejakých lvl 1 starterov navyše z rôznych generácii s amazing stats 5/6 best, ktorých som si prednedávnom breedoval.

Konkrétne:
Charmander
Totodile
Rowlet
Snivy
Fennekin
Sobble
@Tulareanus (11.04.2024 13:08): Ten začátek prozatím vystihuje moje pocity, jak to vypadalo na zajimavý vývoj zápletky, tak po 3 trenérech to cítím tak, že mi ani nevadí, že nemam čas na hraní :D

Ale snad se chvilka najde o víkendu a když tak se klidně příští tyden do těchmp Q pustím. Tedy pokud se k nim dostat neznamená 10 hodin grindu. Upřímně jak teď potřebuju jen pokemony z domu, tak uvažuju že si pár vymaxuju přes epx. candy. Ikdyž původní idea byla, že je vyexpím zatímco budu kompletovat Dex.
@Tainaru (11.04.2024 19:14): Dík,

tak ja nemám žiadnych pokémonov mimo scarlet/violet + dlc + eventy, preto tie legendárky od snackwortha chcem, len budem potrebovať niekoho na tie mp questy.

No tá Meloetta bola... unikátna.
@Tulareanus (11.04.2024 13:08): V pohodě, každý to má jinak a má jiné priority, to je součást zábavy :)
Každopádně gratuluji k dohrání. Myslím, že už jsi dosáhl uspokojujícího achievementu.

Heh, to jsem si ani neuvědomil s tím dexem a musel jsem se podívat, máš pravdu. Bylo by teda super, kdyby ještě nějak shadow dropli zbývají počet pokešů, což se ale nestane.

Na ty dva paradoxy se časem mrknu. Snad bych jich měl ještě několik mít z tradů.

Ty couche asi neřeš, podle mě to za to nestojí, ledaže bys fakt chtěl mít všechno komplet. Podle mě za to nestojí ani ten Snackworth. Tam asi záleží na tom, jestli máš nebo nemáš přístup k těm různým legendárkám, no.

Ale ta Meloetta za to stojí, je to jeden z nejvzácnějších pokešů vůbec. Byla to sranda, co? :)
Tak som dohral epilóg a hoci určite chcem niekedy napísať komentár, tak osobne sa mi Teal Mask a epilóg páčil viac ako Indigo disk z dôvodu, že bol oveľa viac o príbehu a postavách a ten indigo disk vzhľadom na rozlohu mal príbeh úplne minimálny a úplne triviálny hoci ten počiatočný setting s Kieranom mal potenciál. Takisto to Hidden Treasure, meh... to väčšiu radosť som mal keď som potom prišiel do Crystal Pool na Kitakami pre tú jednu scénu.
No a epilóg mi napriek krátkosti prišiel fajn, pretože to opäť pôsobilo ako naozajstný hlavný/vedľajší quest s príbehom, postavami. V podstate ako epizóda anime.

Hoci Blueberry terárium vyzerá pekne a za nových pokémonov som vždy rád, tak tá prázdnosť open worldu tam zas strašne kričala.

Teraz mi ešte chýbajú dve paradox legendárky z violet, aby som mal celý blueberry dex, kde mi tiež vadí jedna vec - iron leaves, walking wake a pecharunt sa nepočítajú do celkového počtu, čo mi príde wtf a musel som si to googliť, lebo mi matematicky nesedel počet pokémonov v tom dexe, hoci oni tam reálne evidovaní sú.

Okrem toho mi ešte chýba popozývať couchov (čo neviem, či sa mi chce grindiť) a chytiť snackworthove legendárky z violet a z multiplayeru. Čiže ak by mal niekto záujem cez union circle urobiť nejaké mp bbq pre tie snacky, tak budem rád.

EDIT: Teda na to získanie Meloetty by som nemal šancu sám prísť, wtf.
@Tainaru (20.12.2023 23:01): Musím opravit, co jsem tady napsal dříve o těch BP bodech za startéry - 3000 BP není za každého startéra, ale za každý biom. Po zaplacení 3000 BP je šance, že se v jednom biomu začne objevovat několik startérů.
Omlouvám se za případnou mystifikaci.
@Kunick (21.12.2023 13:37): Máš pravdu, proto mě stále baví hrát i ty starší generace. Každý průchod může být zcela jiný.

@Tulareanus (21.12.2023 15:06): Vidíš, a zrovna Swampert by mohl být v SV docela overpowered, když jeho opravdová slabina je jenom 4x na grass typ. Kdyby se to nějak chytře vykompenzovalo nějakým Tera typem, mohl by disponovat slušnou bitevní silou :)
Tak mi klidně napiš do zpráv, až budeš chtít tradovat. Připrav si nějaký trash, co nepotřebuješ. Já časem určitě seženu i ty zbývající startéry.

Jinak docela těžko se ve hře shání alolanský Golem. Dá se získat buď skrze trade Gravelera, anebo najít náhodně v raidu, ale běžně se venku nedá chytit. Takže bych ti doporučil ho taky vytradovat, když už budem u toho - klidně pošlu. :)
@Tulareanus (21.12.2023 11:37): @Tainaru (21.12.2023 13:31):  A proto mám pokemony rád. Každý si je může hrát jak chce, a pokud nevlezete do megakompetitivního pvp, tak je to hodně feelgood hra, která umožňuje mít ty pokemony, kteří se mi prostě líbí :)

Já měl ke konci už 2 sloty abych vyvíjel pokemony, co evolvují na early lvlech abych plnil pokedex. Raději nepřetahuju, dokud nemám vyplněno ze samotné hry. Což mě napadá, že tohle asi budou docela pracovní Vánoce :D
@Kunick (21.12.2023 09:15): Bartoš znie tiež ok. :)

Tak väčšinu hier okrem Yellow som vždy hral s jedným starterom, lebo som hral na emulátore. Všeobecne som teda tiež tak hrával, že starter + 4-5, ktorí sa mi páčia. Väčšinou 4 a posledný slot bol definovaný buď tým, čo chcem paralelne vyvíjať alebo nejaký HM slave.

Ale jednoducho hrať s troma startermi ma baví viac.
Zajimavá volba od obou. Já osobně spíš hraju na želvy (potěšil komentář). A najdu si během hry pokemony, který mi v dané generaci sedí. Kromě Bartoše jsem asi nikdy na konci hry neměl startér jako nejvyšší lvl. A často preferuju už během hraní budování nějakého catchslavemona s nějakým sleep movem a False Swipe. Ať se pak líp kompletuje

edit: Blastoise... autocorrect o:)
@Tulareanus (20.12.2023 23:47): Osobně taky preferuju všechny aktuální startéry v partě, i když pak třeba používám jen jednoho. Zkoušel jsem teď poslat pokeše z Crystalu na 3DS přes Transporter, Banku a Home do Scarletu a funguje to v pohodě. Ale budu se je snažit ještě vyzískat, abych je měl všechny po kupě. Nejspíš budu mít taky nějaké další uložené v Shieldu, tak bych ti mohl asi brzy i nějaké poslat, jestli chceš. Máš nějaké preference?

Ze Scarletu by to mělo jít do SP normálně přes Home (nezkoušel jsem to).
@Tainaru (20.12.2023 23:01): Ďakujem za komplexné vysvetlenie, ale nepotešil si ma. Toto všeobecne nemám v hrách rád, nielen v pokémone - že si vlastne niečo vygrindíš až potom ako máš vlastne hru hotovú a pre hráča, ktorý nechce hrať multiplayer to vlastne ani nemá zmysel, maximálne skolektizovať, miesto toho, aby som si to užil pri hraní.

Inak viem, že to nie je z toho čo switch ponúka, ale zohnal som za dobrú cenu Shining Pearl, takže po expansion passe chcem hrať to, tak v podstate teoreticky by som si mohol v expansion passe zohnať starterov a následne si ich do Shining Pearl cez home poslať? Totiž už od Pokémon Yellow mám rád to, keď hrám od začiatku hru so všetkými troma startermi, ktorých si simultánne vyvíjam. Nemám moc rád ten síce efektívny, ale pre mňa nudný prístup, kedy človek vlastne len leveluje jedného primárneho pokémona.
@Tulareanus (20.12.2023 21:53): Jestli nemáš možnost si startéry dát do hry přes trade nebo Home, pak tě čeká dost velký grind, protože musíš nejprve nafarmit za každého startéra (24 startérů ze všech 8 předchozích generací) 3000 BP bodů a za ně upgradovat biodiverzitu v Indigo Disk (po Teal Mask). Poté se teprve začnou objevovat venku k chytání. Já sám jsem tohle zatím nedělal, protože jsem investoval do jiných upgradů a aktivit. To budeš mít lepší je získat tradem od někoho, kde je nabreeduje, jinak to je aktivita na post game.

Kompatibilita:
SwSh - 1. gen, 3. gen, 7. gen, 8. gen
BDSP - 1. gen, 2. gen, 3. gen, 4. gen
PLA - 4. gen, Cyndaquil (hisui Typhlosion), Oshawott (hisui Samurott), Rowlet (hisui Decidueye)
V PLA je můžeš všechny chytit venku, pokud si dobře vzpomínám.

Jinak se dají přetahovat přes Home, jen se jim třeba změní některé útoky nebo ability, pokud se v daných hrách nevyskytují.
@Tainaru (komentář): Celý komentár ešte nechcem čítať, lebo včera som si ešte len expansion pass kúpil, ale mám otázku k tomuto: "A konečně zčásti uvádí do hry  to, po čem nejvíc prahli pokémoní fandové – startéry ze všech generací ". Ako skoro sa k tomuto dá dostať? Až po odohraní teal mask? Lebo rád by som si popri hlavnom hraní Expansionu leveloval nových starterov. A ešte je otázka, či sú títo starteri kompatibilní aj s ostatnými switch hrami ako Sword/shield, BDSP a Arceus, nevieš náhodou?