The Hell in Vietnam

01.06.2007

Jak již název napovídá, ocitneme se v roce 1967 uprostřed vietnamské války mezi severní svazovou Vietnamskou lidově demokratickou republikou a jižní Vietnamskou republikou, která byla reprezentována Spojenými státy. Jako jeden z nejlepších amerických vojáků jste byl povolán k elitnímu údernému oddílu cvičenému k odvracení konfliktů, k sabotáži a k výzvědným a špionážním akcím. Nyní nastal čas využít vaše schopnosti k eliminaci co největšího počtu nepřátel na jejich vlastním území.

Při plnění misí se podíváte na různá místa exotického Vietnamu, navštívíte vesnice, chrámy, uvidíte rýžová pole, nebo například trosky města Hue. Ke každé z osmi misí dostanete na pomoc alespoň jednoho či více spřátelených vojáků a několik realisticky ztvárněných zbraní, kterých se ve hře nachází celkem deset. Existuje zde i možnost ovládat zbraně v bojových prostředcích, jako je říční obrněná loď, kde usednete za dvouhlavňový kanón, nebo bitevní vrtulník, ze kterého střílíte nepřátele kulometem M60. Se všemi střelnými zbraněmi se dá střílet přes mířidla, přičemž samotná zbraň zabere skoro celou spodní část obrazovky.

Hra běží na enginu, který byl použit například ve hře Chrome.

Katastrofální budget od krále všech katastrofálních budgetů - City Interactive. Nemá cenu popisovat všechny chyby a blbosti (včetně naaaprosto blbé AI) hry - tohle si zahrejte opravdu jen v případě nejvyšší nouze. A nebo v případě, že jste do Vietnamu takový blázen, jako já ... ovšem kromě šikmookých a vojenské výbavy tady žádnou podobnost s Vietnamem nehledejte.

Pro: Prodává ze to ani ne za stovku v Tescu a v okurkové sezoně to budou balit k časopisům :)

Proti: Přítomnost skřítků Všudebuga a Všudeblba

The Hell in Vietnam je obyčejná fps která nenabízí nic převratného, nového, či dokonce jenom něco co by z této hry udělalo alespoň průměr. Příběh tu témě není, jen něco ve smyslu proč se musíte dostat z bodu A do B či proč dělaté to co zrovna děláte. Grafika je sice pěkná, ale na rok 2007 nic extra. HW nárkoky jsou nízké, ale neoptimalizovaná takže se v určitých místech kouše i na výkoných pc.

To co z téhto hry dělá katastrofu je převážně AI. Vojáci se nekryjí, jen stojí uprostřed cesty a střílí po vás, maximalně nějaký ten skript. Tvůrci ssi toho asi byli vědomi takže jich po vás půjde klidně 20 najednou aby to bylo alespoň trochu těžké, což hře přidává velmi na reálnosti. Navíc každých 25 metru leží na zemi minimálně jedna lékarna, a vy jako správný rambo vydržíte klidně dva zásobníky. Zemřít je téměř nemožné.

A nakonec co mě na hře nejvíce naštvalo - když spadne (tak 3x za celou hru) tak vidíte ikonku a název Terorist takedown. Jak je to možné? Tahle hra je totiž jen na rychlo udělané a jediný rozdíl je ten, že se změnili textury. Fuj, tomu říkám hnus.

Terorist takedonw: http://img.gamespot.com/gamespot/images/ ... 061211_screen002.jpg
The hell in vietnam: http://www.city-interactive.com/screenshots/thiv/screen11.jpg

Pro: Grafika, přiblížení zbraně, hrát se to dá

Proti: AI, bugy, příběh pokud se to vůbec dá tak nazvat, špatne optimalizována, jen změněné Terorist takedown!!!

City interactive nám už několikrát předvedli, že jim hry prostě nejdou. To, co jejim hrám chybí je originalita, vždyť tam v podstatě jen chodíte a střílíte a tohle bohužel není žádná vyjímka...

Pro: Grafika

Proti: Snad ani špetka originality