The Game That Takes Place on a Cruise Ship

14.03.2006

freeware

Nezaměstnaná modrovlasá dívka Gertrude Zzyrgenhymer vyhraje nečekaně zájezd na S. S. Asylum - nejnovější, nejmodernější a nejvyspělejší výletní lodi, která kdy byla vyrobena. V této kreslené humorné adventuře se tak hráč s Gertrudou vydává zjišťovat, jaké povyražení pro své hosty loď nabízí a setkává se tu s různorodými postavami (včetně Cuberta Badbone ze stejnojmenné hry). Žádný jiný předem daný cíl zde není, vše záleží na hráči. Hra je totiž nelineární, nabízí spoustu různých možností řešení vedoucí k jednomu ze čtyř naprosto rozdílných konců.

Na adventuru velice zajímavý počin svou nelinearitou. Nevolíte zde různý postup řešení problémů, ale vlastní cestu, kterou hrou projdete. Postavy na lodi jsou opravdu různorodé, rozhovory s nimi celkem vtipné. Jenže tu chybí příběh. Ten se sice objeví asi v polovině hry, ale nejde o nic, co by vůbec stálo za řeč. Bez příběhu jsou to všechno jen samostatné lokace, postavy a scénky, které nic nespojuje a sami osobně nejsou dostatečně zajímavé nebo vtipné, aby stály za to. Adventura bez příběhu, který žene dopředu, vše spojuje a dává tomu smysl mě prostě nebaví. Rozhodně jsem neměl chuť rozjet jí znovu, abych si vyzkoušel jiný postup.