The Famous 5: Kidnapped

Fünf Freunde: auf Entführerjagd

listopad 2000

Třetí část adventur pro mládež v sérii The Famous 5 vznikla znovu z pera herního designéra Thomase Wendta a stejně jako předcházející části vyšla i tato jak v německé, tak v anglické jazykové verzi. Jednoznačného vylepšení se dočkalo grafické zpracování s čistými animacemi. Ze všech pěti hrdinů jsou George a Dick těmi, kteří provádějí všechny akce. Rozsáhlý inventář představuje batoh, který nese vždy jeden z obou chlapců.

Julian, George, Anna a Dick společně s Timmym, jejich věrným psem, vyrážejí na prázdniny tábořit do blízkosti starého domu na útesu, který byl prý kdysi útočištěm pašeráků. Když se kamarádi snaží získat povolení pro stanování, seznámí se s Eddym, synem bohatého obchodníka. Naše pětka se brzy dozvídá, že Eddy zmizel. Jeho únosci na místě zanechali dopis s požadavkem na výkupné a to je znovu chvíle, kdy se přátelé ujímají role mladých detektivů a začínají pátrání po svém novém kamarádovi.

Další část vyšla pod názvem The Famous 5: Dangerous Discovery.