The Fall Trilogy: Chapter Two - Reconstruction

29.09.2010

Druhý díl trilogie pokračuje přesně tam, kde skončil The Fall Trilogy: Chapter One - Separation. Po vyřešení všech hádanek z jeskynního komplexu antických ruin se zdá, že se vámi ovládaný hrdina adventury dostane konečně ven. Místo toho ale znovu upadá do bezvědomí a probouzí se uvnitř moderní budovy průmyslové korporace. Nyní však může těžit ze vzpomínek, získaných na jeho předchozím dobrodružství v jeskynních ruinách. Pečlivě prozkoumavá nové prostředí a snaží se přitom vyhnout pozornosti bezpečnostní služby a všudypřítomných kamer. Zjistí na cestě komplexem další podrobnosti ze své minulosti?

Stejně jako předchozí hra od Kheops studia, i tato je first-person "hidden object" adventurou. Hráč může přepínat dle libosti mezi dvěma typy prezentace, 360° režimu a více tradiční slide-show zobrazení se scénami, prezentovanými jako statické obrázky a šipkami na jejich okrajích, určenými pro navigaci. Některé lokality jsou pak zobrazeny pouze statickou kamerou. Trilogie končí dílem s poditulem Revelation.

Druhy dil mi prisel o neco delsi nez dil prvni, tim je ale vycet pozitiv u konce - ano, je to hezky renderovane, ale moderni kancelare nepusobi ani zdaleka tak dobre, jako zpustly chram kdesi v dzungli. Prijemne hudebni pozadi nahradila genericka elektronika, dalsi minus. Sice me potesila snaha naroubovat klasicke hidden object puzzly na kancelarske prostredi, ale to je spis kosmeticka zalezitost. Vubec mam z teto epizody dost mizerny pocit, jestli mi to za ty ctyri hodiny stalo. Daleko vic nez v prvnim dile jsou zde problemy vytvareny umele (protagonista zlikviduje dulezity dokument ne jednou, ale hned dvakrat?) a bohuzel si ani po nekolika hodinach od dohrani nevybavuji zadne opravdu povedene puzzle, coz je obrovska skoda.