Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Evil Dead

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 SpectrumC64BBCMicro
Vývojáři:
Palace Software
The Evil Dead je hororová akční adventura, inspirovaná stejnojmenným filmem z roku 1981 (česky Lesní duch). Tato hra je první a na dlouhou dobu i poslední hrou ze série her Evil Dead. Roku 2000 pak vyšla Evil Dead: Hail to the King, která byla následována několika dalšími hrami, ale ani jedna z nich nemá žádnou spojitost s první hrou z roku 1984.

Děj se odehrává v chatě, kde hráč ovládá postavu jménem Ash, který musí zavírat okna, aby dovnitř neprolezly příšery, a také zabíjet ty, které už jsou uvnitř chaty. K tomu používá různé zbraně – lopaty, sekery nebo brokovnici. Ovšem s tím, jak je zabíjí, klesá jeho energie, a musí stále sbírat nové zbraně, aby mu opět stoupala. Poté, co zabije všechna monstra, tak musí získat Knihu mrtvých a zničit ji, aby porazil zlo.

Hra na platformách BBC Micro a Commodore 64 vyšla samostatně, zatímco pro ZX Spectrum nebyla nikdy vydána jako samostatná hra, ale objevila se na straně B kazety se hrou Cauldron.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.