The Descendant: Episode 5 - Ultimatum

02.12.2016

Poslední střípek pětidílné mozaiky The Descendant nese název "Ultimatum". Je velmi pravděpodobné, že už jste zapomněli nějaké ty příběhové zvraty, které se odehrály v předešlých dílech. Nevadí. K dispozici je svižná rekapitulace, která vás provede událostmi od první až po čtvrtou epizodu.

Zápletka závěrečné části je hráči zpočátku předkládána značně útržkovitě a s tím, jak budete v ději pokračovat, jsou nám věnovány další kousíčky, které do sebe zapadnou až v samotném závěru. Kostra příběhu je nadále velmi obratně a nezvykle plynule vyprávěna ve dvou časových pásmech, k nimž posléze přibudou i letmé retrospektivní prostřihy Donaldových vzpomínek nejen na to, kdy sám působil jako správce v Arše-42, ale i na bolestné tajemství, jež jej od té doby sužuje. Rovněž zjišťujeme, že vztah mezi Miou a Randolphem získává mnohem komplikovanější strukturu než se na první pohled zdálo.

Na hráče tradičně čekají perné chvíle, mnoho environmentálních hádanek a řada morálních dilemat.